Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zabijáčtí asijští sršni v Číně ubodali už přes 40 lidí, teď míří k nám!

Asijští sršni jsou obrovští a není pro ně problémem člověka usmrtit
během pár chvil.
Zdroj: Profimedia.cz

Že by se matka příroda začala mstít za naše chování vůči její dobrosrdečnosti? Čínu, Ameriku a dokonce Francii začaly sužovat hejna sršňů z Asie. Nejenže je tenhle hmyz nevábný a mnoho lidí z něj má strach, tento druh bodavého hmyzu je nebezpečný. Jejich invaze teď navíc míří i k nám!

V důsledku globálního oteplování dochází ke zvyšování počtu hmyzu a kvůli celkové globalizaci se jistý živočišný druh dostane ze své vlasti a rozšíří se na území, kde si s místními životními podmínkami nedokáže poradit. Jako výše zmínění asijští sršni, kteří se z Asie do Evropy dostávají společně se zbožím z Číny.

Jak píše deník The Guardian, na bodnutí sršni zemřelo v Číně již přes čtyřicet lidí a další tisíce jich byly během útoků zraněny.

Tento druh hmyzu je navíc natolik agresivní, že svou oběť klidně sleduje stovky metrů. Jejich jed je velmi silným neurotoxinem, takže ihned po bodnutí začne rozpouštět tkáň oběti. V ohrožení nejsou ale jen lidé, nýbrž i včely. Sršní roj totiž dokáže zlikvidovat celý úl včetně larev a kukel.

Podle nejnovějších zpráv asijští sršni terorizují Francii a co nevidět navštíví i Velkou Británii. A pak už je to do České republiky jen co by kamenem dohodil…

Související články

Další články