Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zabijácký koronavirus z Číny se nezastavitelně šíří: Zavírají kvůli němu celá města

Zdroj: profimedia.cz
Nebezpečí
Ještě před pár dny bylo jen pár obětí, které podlehly tajemnému koronaviru. Jenže počet nakažených drasticky stoupá a zákeřný virus si vyžádal už 17 životů. Jedno z čínských měst bude uzavřeno, aby se nákaza nešířila dál.

V Číně se nezastavitelnou rychlostí šíří koronavirus, který si podle místních médií vyžádal už 17 obětí. Čínská národní zdravotnická komise naposledy uvedla, že registrovali už 440 nakažených.

Rozšíření

Plicní onemocnění, které je způsobeno virem, se zatím rozšířilo do 14 provincií země. Kromě Číny se virus objevil ve čtyřech případech v Thajsku. Jeden potvrzený případ byl i v USA, Japonsku, Jižní Koreji a také na Tchaj-wanu. Všichni tito nakažení však předtím byli ve Wu-chanu.

Wu-chan, kde žije jedenáct milionů obyvatel, je hlavní město provincie Chu-pej. V této oblasti se vyskytuje nejvíce nakažených.

Opatření

Vláda provincie Chu-pej se rozhodla zakročit. Od čtvrtečního dopoledne přerušují ve Wuchanu veřejnou dopravu. Žádné vlaky, autobusy, metra ani trajekty nebudou přijíždět do města ani ho opouštět.

Dočasně budou pozastaveny i veškeré letecké spoje směrem z města. Chtějí tak snížit riziko šíření viru.

O zabijáckém viru se můžete více dočíst zde.

Související články

Další články