Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Zaběhla se nezbedná panda: Zoo v Plzni prosí o pomoc s pátráním po chlupáčovi

Zdroj: ZOO Plzeň
útěk
Ze zoologické zahrady v Plzni utekla panda červená. Zoo prosí veřejnost o pomoc s hledáním samce této stromové šelmy. Upozorňují ovšem, aby se lidé sami nepokoušeli pandu odchytit, protože by je mohla poškrábat.

V zoologické zahradě v Plzni nyní řeší zapeklitou situaci. Utekla jim panda červená též známá jako panda malá. Chlupatý živočich na úprku je zhruba tříletý samec a pracovníci zoo předpokládají, že se nejspíše bude ukrývat někde na stromě. Jedná se totiž o stromovou šelmu, která je velmi pohyblivá a také ráda zkoumá nové prostředí.

Panda červená je o něco málo větší než kočka domácí a je to ohrožený druh. Pokud byste na pandu narazili, zavolejte na telefonní číslo 378 038 325.

Zoo však varuje, aby se lidé nepokoušeli odchytávat samce pandy červené na vlastní pěst. Zvíře není pro člověka nebezpečné, když se ale bude cítit ohrožené, může použít svoje ostré drápky. Podívejte se do fotogalerie, jak vypadá panda červená a pokud ji zahlédnete, neprodleně zavolejte na telefonní číslo plzeňské zoo 378 038 325.

Související články

Další články