Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zabedněte okna, dveře a připravte se na pořádnou smršť: Bouřky, silný vítr a kroupy

Zdroj: Facebook.com
Předpověď počasí
Českou republiku zasáhly silné bouřky doprovázené kroupami a jen tak se počasí neumoudří. Středeční bouřky napáchaly mnoho škod na majetku. Lidé se momentálně snaží vzpamatovat a sčítají škody. V Beskydech zasáhl blesk skupinu turistů, kteří utrpěli popáleniny prvního a druhého stupně. Výstraha před bouřkami potrvá nejméně do zítřejšího rána, ale podle meteorologů se má počasí sklidnit až v pátek.

„Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, doprovázených kroupami, nárazy větru kolem 20 m/s (kolem 70 km/h) a přívalovými srážkami kolem 35 mm. Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ varuje ČHMÚ.

Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat zvlněná studená fronta, která bude postupovat z Moravy a Slezska dále k východu až jihovýchodu. V dalších dnech se bude přesouvat ze západní do severní Evropy tlaková výše a postupně se rozšiřovat nad Evropu východní.

Po její zadní straně k nám bude ve druhé polovině období proudit od jihu velmi teplý vzduch. V pátek v noci bude převážně oblačno, přechodně i polojasno, místy přeháňky, zejména zpočátku bouřky, ojediněle i silné s přívalovými srážkami kolem 30 mm.

Přes den převážně oblačno, místy přeháňky. V Čechách ojediněle, na Moravě a ve Slezsku místy bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C.

Související články

Další články