Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zábavný dějepis: Jak by vypadali Shakespeare nebo Alžběta I. v dnešní době?

Zábavný dějepis: Jak by vypadali Shakespeare nebo Alžběta I. v dnešní době?
Zdroj: MailOnline

Prsní implantáty, bělené zuby, liposukce a botox... Nejslavnější postavy historie by si dnes nebyly vůbec podobné. A jejich současná podoba nevznikla jen díky představivosti nějakého umělce, ale je výsledkem seriózního výzkumu, který zohledňoval nejen typické rysy v chování, ale taky vkus, náboženství, historickou důležitost, výchovu a celoživotní poslání.

Tak například u nechvalně proslulého panovníka Jindřicha VIII. se jedná o zohlednění hlavně jeho povahy. Muž, který měl šest manželek, z nichž dokonce dvě skončily na popravišti, a Jindřich je zapuzoval, nebo se s nimi rozváděl, nebude ani dnes vypadat jak agent s teplou vodou. Vědci a historikové (a nakonec umělci) mu navlékli na míru střižený velmi drahý oblek, který nosí např. Simon Cowell. Křížek na krku pak vyznačuje jeho silnou víru v církev, dnes by působil jako talisman. Důležitá je i nekompromisní póza, která by lákala ženy. Jindřich byl hlavně macho, a to by se ani dnes nezměnilo.

William Shakespeare je možná v literatuře nudná látka, ale nutno říct, že dnešními slovy byl tehdy pro Anglii superstar. V dobách, kdy neexistoval bulvár, zažíval relativní klid, ale dnes by na něj byly zaměřeny všechny objektivy. A jako superstar by dnes i vypadal a tak se i choval. Tak prvně by měl obrovské jméno v Hollywoodu, navíc by veřejnost spekulovala, zda není gay, to kvůli jeho milostným sonetům. Šel by v účesech a oblékání s nejnovějšími trendy a módní návrháři by mu urvali ruce, jen aby ho mohli upravit na Oscary. A minimálně jednoho by určitě získal, za scénář.

To rakouská děv*a na francouzském trůně Marie Antoinetta by byla vděčnou zákaznicí plastických chirurgů a stejně jako William i bulváru. Žena, která svou hloupost a naivitu dotáhla až do bodu, kdy hladovým poddaným údajně vzkázala: "Ať jedí koláče!" namísto chleba, což nebyl výkřik šlechtické arogance, ale tuposti a nezájmu o okolní dění. Skončila během Velké francouzské revoluce pod gilotinou zejména pro svůj rozmařilý život. Utrácela v mohutném ze státní kasy, podváděla svého muže, hýřila každou noc v hazardu, opíjela se na plesech a denně měnila nákladné róby. Sama nebyla dvakrát pohledná, a když byla jako čtrnáctiletá provdána do Francie, zasloužila by si před nástupem na trůn nějaké úpravy. Měla příliš malá prsa, křivé zuby a příliš vysoké čelo. Ideální zákaznice soukromých klinik. A taky soukromých léčeben.

Související články

Další články