Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zabavené sídlo krále českých mafiánů Radovana Krejčíře: Luxus za půl miliardy v troskách

Zabavené sídlo krále českých mafiánů Radovana Krejčíře: Luxus za půl miliardy v troskách
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra
+ Dalších 13 fotografií
velká galerie
Radovan Krejčíř (51) je český podnikatel odsouzený za trestnou činnost, který se na veřejnosti proslavil svým legendárním únikem z luxusní vily v Černošicích v roce 2005 během policejní domovní prohlídky. Krejčířovi se podařilo utéct nejdříve na Seychely. Do JAR se dostal v roce 2007 a od roku 2016 je v Jihoafrické republice odsouzen na 35 let vězení. Jeho honosná vila, jejíž výstavba byla v minulosti vyčíslena zhruba na 500 milionů korun, v roce 2019 vyhořela.

Radovan Krejčíř, který pochází z Českého Těšína a na počátku divokých devadesátek založil společnost Corado, následně sesbíral tisíce kuponových knížek, které velmi úspěšně investoval, a záhy začal být označován za jednoho z nejbohatších Čechů.

Do hledáčku policie se Radovan Krejčíř dostal kvůli podvodům, pokusu o zinscenování vraždy celníka, krácení daní, nedovoleného ozbrojování a mnoho dalšího. V červnu roku 2005 vtrhla do honosné Krejčířovy vily policie.

Kriminalisté byli natolik uneseni luxusním vybavením domu, který se z větší části skládal z mramoru, že jim pod nosem podnikatel Radovan Krejčíř naprosto elegantně zmizel. Kvůli jeho útěku musel tehdy rezignovat policejní prezident Jiří Kolář. Krejčíř se od roku 2005 do roku 2007 schovával na Seychelách.

Od roku 2016 je v jihoafrickém vězení, odsouzený na 35 let za pokus o vraždu, obchod s drogami, mučení a únos. Krejčířova vila, která byla původně vyčíslena na zhruba půl miliardy korun, se zpočátku nabízela za 49 milionů korun, ale nikdo o ni nejevil zájem.

V srpnu v roce 2019 sídlo vyhořelo a škody byly vyčísleny na zhruba 20 milionů korun. V současné době je Krejčířova vila k mání za 28 milionů korun, ale kupci se rozhodně nehrnou.

Jak to ve vile vypadá nyní? Podívejte se na unikátní snímky do fotogalerie.

Související články

Další články