Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Za znásilnění si můžete samy, chodíte blízko k uprchlíkům, vzkázala Němkám primátorka Kolína nad Rýnem

Primátorka asi bude milá žena. Jen ten výrok moc nepromyslela.
Zdroj: Instagram
+ Další fotografie
Nový rok nezačal pro německý Kolín nad Rýnem zrovna dobře. Město se během oslav potýkalo s masovými krádežemi a sexuálním obtěžováním. Na vině jsou zřejmě přistěhovalci arabských a severoafrických národností. Do komentování této události se pustilo hned několik politiků. Někteří z nich dávají dost bizarní rady. Co vzkázala ženám primátorka Kolína nad Rýnem Henriette Reker?

To, co se stalo na Silvestra, otřáslo celým Německem. Kolín nad Rýnem snad nepamatuje horší scénář při silvestrovských oslavách. Skupinka mužů se vrhla na nic netušící ženy a začala je osahávat v intimních partiích. Ženy zůstaly otřesené. Absolutně netušily, že během čekání na nový rok skončí cizí ruka na jejich pozadí nebo v rozkroku.

Německé ženy jsou po útocích v šoku a chtějí po zemi, aby se již nic takového neopakovalo. Policie by měla být při tak velkých akcích obezřetnější. Co přesně se stalo během oslav v Kolíně nad Rýnem, jsme psali ZDE.

Proti skandálu vystoupila pět dní po útoku už řada politiků. Někteří se zaručili, že to bylo naposledy, co se něco takového odehrálo. Jiní jsou zase názoru, že v útocích nemuseli figurovat jen přistěhovalci a že by je veřejnost hned neměla házet do jednoho pytle s kriminálníky.

Politici se také nechali slyšet, že je třeba co nejrychleji zjistit, kdo útoky zavinil.

Ani primátorka Henriette Reker nezůstala pozadu. To, co však vyšlo z jejích úst, moc logické není. Svým prohlášením se stala terčem posměchu a Němci si nechápavě ťukají na čelo.

Její doporučení pro německé ženy totiž zní: „Držte se od uprchlíků na délku paže a zabráníte dalšímu obtěžování.“

Vypadá to, že útok na 90 žen bere na lehkou váhu. Ihned po výroku se strhla lavina vtípků na adresu primátorky ve stylu: „A co když mám krátké paže?“

Tato pravidla chování vzbudila pohoršení u žen. Primátorka totiž naznačila, že si za útoky mohou ženy v podstatě samy. Jeden uživatel Twitteru hlášku primátorky vtipně doplnil: „Možná by se i banky měly držet v bezpečné vzdálenosti od lupičů.“

Hashtag délka paže se stalo na Instagramu díky primátorce nejpoužívanějším v Německu.

Na veškerých veřejných akcích by se měly ženy držet zásadně pohromadě.

Související články

Další články