Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Za Zemanem stojí celá rodina, je to jen operace ruky, popisuje reakci nejbližších Ovčáček

Za Zemanem stojí celá rodina, je to jen operace ruky, popisuje reakci nejbližších Ovčáček
Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
Miloš Zeman
Miloš Zeman (75) je po operaci a cítí se dobře, řekl pro eXtra.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček (41). Poté, co si prezident při pádu zlomil pravou ruku, podstoupil včera v Ústřední vojenské nemocnici operaci. Ta podle Ovčáčka proběhla v pořádku a Zeman už nyní myslí na svůj další program.

Když včera Jiří Ovčáček zveřejnil informaci, že Miloš Zeman (75) podstoupil operaci ruky, ihned se o prezidenta začala strachovat část veřejnosti. Ovčáček už dnes ráno informoval o tom, že zákrok proběhl bez komplikací. Dnes sdělil redakci eXtra.cz, že během zákroku měl podporu i své ženy Ivany (55).

Měl podporu rodiny

"Paní Zemanová byla s manželem již večer, pan prezident tedy rozhodně nebyl sám. O zdravotním stavu byla informována i dcera Kateřina a syn David. Musíme si uvědomit, že jde pouze o zranění ruky, nikoliv nějaké vážné zranění například vnitřních orgánů," uklidňuje situaci Ovčáček.

Podle prezidentova mluvčího se hlava státu cítí po zákroku dobře. "Není to tak, že by byl těžce zraněn a nemohl komunikovat se svým okolím. Naopak, pan prezident velmi živě projevuje zájem o svůj stav i další program, následující aktivity nebo o rekonvalescenci. Zlomená ruka pana prezidenta rozhodně neovlivní ve výkonu funkce," rázně ujistil prezidentův mluvčí.

Plány se nemění

Operace prý neovlivnila ani prezidentovu náladu, podle Ovčáčka je v dobrém psychickém stavu a normálně komunikuje s okolím. "Zanedlouho navštíví pana prezidenta i kancléř Vratislav Mynář," sdělil Ovčáček a dodal, že prezident se chce okamžitě začít věnovat svým povinnostem.

"Na září plánujeme pokračovat v nastaveném programu. Předpokládám, že pan prezident i s fixovanou rukou promluví k občanům České republiky," nastínil mluvčí Zemanovy budoucí plány. Upozornil ale, že záleží hlavně na doporučení lékařů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy