Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Za Zemanem stojí celá rodina, je to jen operace ruky, popisuje reakci nejbližších Ovčáček

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Miloš Zeman
Miloš Zeman (75) je po operaci a cítí se dobře, řekl pro eXtra.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček (41). Poté, co si prezident při pádu zlomil pravou ruku, podstoupil včera v Ústřední vojenské nemocnici operaci. Ta podle Ovčáčka proběhla v pořádku a Zeman už nyní myslí na svůj další program.

Když včera Jiří Ovčáček zveřejnil informaci, že Miloš Zeman (75) podstoupil operaci ruky, ihned se o prezidenta začala strachovat část veřejnosti. Ovčáček už dnes ráno informoval o tom, že zákrok proběhl bez komplikací. Dnes sdělil redakci eXtra.cz, že během zákroku měl podporu i své ženy Ivany (55).

Měl podporu rodiny

"Paní Zemanová byla s manželem již večer, pan prezident tedy rozhodně nebyl sám. O zdravotním stavu byla informována i dcera Kateřina a syn David. Musíme si uvědomit, že jde pouze o zranění ruky, nikoliv nějaké vážné zranění například vnitřních orgánů," uklidňuje situaci Ovčáček.

Podle prezidentova mluvčího se hlava státu cítí po zákroku dobře. "Není to tak, že by byl těžce zraněn a nemohl komunikovat se svým okolím. Naopak, pan prezident velmi živě projevuje zájem o svůj stav i další program, následující aktivity nebo o rekonvalescenci. Zlomená ruka pana prezidenta rozhodně neovlivní ve výkonu funkce," rázně ujistil prezidentův mluvčí.

Plány se nemění

Operace prý neovlivnila ani prezidentovu náladu, podle Ovčáčka je v dobrém psychickém stavu a normálně komunikuje s okolím. "Zanedlouho navštíví pana prezidenta i kancléř Vratislav Mynář," sdělil Ovčáček a dodal, že prezident se chce okamžitě začít věnovat svým povinnostem.

"Na září plánujeme pokračovat v nastaveném programu. Předpokládám, že pan prezident i s fixovanou rukou promluví k občanům České republiky," nastínil mluvčí Zemanovy budoucí plány. Upozornil ale, že záleží hlavně na doporučení lékařů.

Související články

Další články