Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Za Zemanem přijela urna. Novináři vytáhli štafle

Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka
+ Další fotografie
Volby 2021

Prezident Miloš Zeman, o jehož zdravotním stavu se v posledních dnech spekuluje, odevzdal dnes v prezidentském sídle v zámku v Lánech na Kladensku hlas ve sněmovních volbách. Volební komise přijela za ním. Podle předsedy komise Ivana Salače je prezident v pořádku. Zeman s komisaři hovořil, avšak nikoliv o svém zdravotním stavu, řekl Salač novinářům při odjezdu z lánského zámku.

Dva volební komisaře na zámek přivezl starosta Lán Karel Sklenička před 15:00, návštěva prezidenta jim trvala přibližně půlhodinu. Celou akci sledovali novináři přes vysokou betonovou zeď ze žebříků, štaflí a stoliček.

Podle předsedy volební komise Ivana Saláče Miloš Zeman komunikuje. “Je v pořádku,” odpovídal komisař na dotaz novinářů, jak prezident působil. Jeho kolegyně si ze zámku odvezla kytici. Na nádvoří se komisaři loučila manželka prezidenta Ivana.


V posledních dnech se objevily spekulace o zdravotním stavu prezidenta, Pražský hrad opakovaně odmítl, že by měl Zeman vážné zdravotní potíže. Jeho nynější program se ale na doporučení lékařů upraví. Zdravotní stav prezidenta je v posledních dnech ostře sledován, a to i kvůli významné roli, kterou prezident má při sestavování nové vlády.

Související články

Další články