Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Za výbuchy na Srí Lance zřejmě stojí džihádisté: Podle plánu má padnout 11 kostelů!

Za výbuchy na Srí Lance zřejmě stojí džihádisté: Podle plánu má padnout 11 kostelů!
Zdroj: Twitter
+ Další 3 fotografie
útok
Srí Lankou otřásá série výbuchů, která si vyžádala nejméně 52 lidských životů a nejméně stovku zraněných. Agentura AP s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního činitele sdělila, že šest téměř simultánních explozí zasáhlo tři hotely a tři kostely. Nejméně dva výbuchy mají mít na svědomí sebevražední atentátníci a policie měla údajně o nebezpečí vědět!

Podle agentury Reuters se tragédie prozatím týká tří kostelů a hotelů. Agentura DPA informuje o nejméně 52 mrtvých, počty zraněných rostou závratným tempem, nejprve se mluvilo o dvaceti, nyní už číslo vyšplhalo nad 100. Mezi postiženými jsou i turisté ze zahraničí, České ministerstvo zahraničí zjišťuje, zda mezi nimi nejsou i Češi, kterých má být na Srí Lance okolo stovky.

Na sociálních sítích se objevil dopis, který měla tamní policie dostat. Píše se v něm o plánu útoku, který má údajně zahrnovat 11 kostelů. Nejméně 2 výbuchy mají mít na svědomí sebevražední atentátníci, vše, včetně koordinace útoků tedy nasvědčuje tomu, že jde o útok, za kterým stojí džihádisté.

Češi by mezi zraněnými či mrtvými podle dosavadních informací být neměli. "V tento moment nemáme potvrzeno, že by mezi zraněnými, či nedej bože mrtvými, byli Češi. Přes systém DROZD se snažíme kontaktovat lidi na místě," řekl v České televizi Milan Hovorka, český velvyslanec v Dillí, pod kterého spadá i Srí Lanka.

I Hovorka se přiklání k tomu, že jde o teroristický útok. Celý dopis, který měla obdržet policie a příspěvek ze sociální sítě najdete v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy