A fotbalová Chelsea si díky tomu mne ruce.

Ředitelka klubu Marina Granovská by si totiž s přehledem zasloužila posvátný titul zaměstnance měsíce (v případě labilního klubu možná sezony), neboť opět rozjela pekelná kola byznysu v maximální prospěch „Blues“.

Železná lady fotbalu, jak se Granovské občas přezdívá, totiž opět dokázala vytřískat z nechtěného hráče maximum. Brazilský defenzivní záložník Ramires je, zdá se, definitivně za zenitem, klub byl údajně ochotný naslouchat jakýmkoliv nabídkám na jeho prodej, a tak obávaná Marina opět zakouzlila.

Výsledek? Podařilo se jí prodat Ramirese za neuvěřitelných pětadvacet milionů liber (asi 890 milionů korun). K tomu z dřívějška připočtěte obdobné prodeje hráčů jako Mata, Luiz nebo Schürrle a vyjde vám, že tohle je zkrátka žena na svém místě.

To je první objev.

Druhým je, že se pomalu, ale jistě k životu probouzí bezedný tok čínských fotbalových milionů, což neukazuje jenom obroda Slávie. V globálu se letos o největší přestupový vzruch starají právě asijské miliony.

Krom Ramirese totiž do Číny přestoupil i slavný záložník Guarín z Interu Milán nebo v rámci ligy i útočník Elkeson. Za neznámého útočníka zaplatil místní mistr přes půl miliardy korun.

Fotbalový svět se mění, a tak si pomalu zvykejte, že mu budou postupně vládnout ženy a čínské miliony.