Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Za všechno už nemůže Kalousek: Andrej Babiš tentokrát ukazuje prstem na někoho jiného

Zdroj: Profimedia.cz, Facebook, koláž eXtra.cz
+ Dalších 22 fotografií
premiér v ráži
Premiér Andrej Babiš nemůže rozdýchat audit Evropské komise. Podle něj je ve střetu zájmů a Agrofert, který je ve svěřenském fondu, čerpal dotace neoprávněně. Vrátit se tak má na 450 milionů korun. Babiš se rozohnil a řekl, že to na něj všechno ušili "udavači"!

Miroslav Kalousek (58, za TOP 09) může slavit, v očích Andreje Babiše (64, za ANO) už není jediným strůjcem veškerého zla na zeměkouli. Předseda vlády si myslí, že audit dotací pro Agrofert připravili "udavači".

Všechno podle Babiše odstartovala dosluhující europoslankyně Ingeborg Grässle. Kdysi se s ní setkal v Berlíně. "Tehdy mi říkala, jak je skvělé, že jsem v politice, a diskutovali jsme o zákonu o střetu zájmů. Potom se ale paní Grässle spojila s našimi europoslanci a politiky, kteří na mě pořád útočili," řekl Babiš listu Lidové noviny.

"Jsem přesvědčen, že za většinou věcí stojí pan senátor za Piráty Lukáš Wagenknecht Nazývám ho 'udavačem', protože ještě když pracoval u mě na ministerstvu financí, udělal audit na e-systém na evropské dotace. Na základě jeho auditu se tím začaly zabývat policie i Finanční správa a Evropská komise odmítla platit výdaje," zaútočil Babiš na Pirátskou stranu

Předseda Pirátů: Wagenknecht je špičkový auditor

Proti slovům Andreje Babiše se pro eXtra.cz ostře ohradil předseda Pirátů Ivan Bartoš (39).

"Lukáš Wagenknecht je špičkový auditor. Andrej Babiš si ho sám vybral na ministerstvo financí jako náměstka, ale když se ukázalo, že nebude rozhodně nic krýt, tak ho vykopl a od té doby ho pomlouvá. Ostatně vždy když Babišovi teče do bot, což je prakticky stále nejen ke kauzám, ale i kvůli tomu, že neplní rozpočet, chybí mu peníze na sociální služby, tak začne kopat a odborníky, kteří mu nejdou na ruku nebo je nezaměstnává, uráží. Jinak Wagenknecht dělal úspěšný audit ROP Severozápad, kde odhalil nebývalé kauzy," řekl Bartoš eXtra.cz.

"Ilustrace toho, jak se premiér chová, je jeho dehonestace právníků a auditorů Evropské komise. Jinak třeba auditoři a právníci Evropské komise, to nejsou žádní nýmandi. To jsou špičkoví odborníci a je to vrchol jejich kariéry. Tam se nechodí s mokrým diplomem z práv. Za sebou musíte mít prokazatelné výsledky," uzavřel předseda Pirátů.

Související články

Další články