Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Za vraždu dívky Polák neprávem trpěl 18 let ve vězení: Za katrem se chtěl zabít!

Nepředstavitelných 18 let pykal v nejtvrdším polském vězení Tomasz Komenda (42). Na celkem 25 let ho odsoudili za vraždu nezletilé dívky na diskotéce, kterou však nespáchal. Teď konečně vyšla pravda najevo a muž je po útrapách za mřížemi volný. "Ty roky mi nikdo nevrátí," říká Komenda v slzách, jenž se v base pokusil dokonce oběsit.

Svévole polské soudní moci zničila Tomaszi Komendovi život. Před 18 lety ho poslal soud ve Vratislavi na 25 let do vězení za vraždu nezletilé dívky. Té se však nikdy nedopustil.

Dívka byla zavražděna před necelými dvaceti lety v městečku Miloszyce blízko Vratislavi. Život jí někdo vzal během diskotéky. Komendu poslali bručet, přestože dvanáct svědků přísahalo, že na diskotéce vůbec nebyl. Existovaly důkazy, že se nacházel zcela jinde.

Soud si však vystačil s vlasem na oblečení zavražděné. Ten se shodoval s Komendovým genetickým kódem. Za mříže mu „pomohlo“ i sousedčino prohlášení, že se Tomasz příliš podobá identikitu vraha. Po letech vyšlo najevo, že tehdy vraždil úplně jiný muž.

„Polovinu života jsem byl ve vězení. Ty roky mi už nikdo nevrátí. Spoluvězni mě neuvěřitelně pronásledovali. Pokusil jsem se tam oběsit, jiní spoluvězni mě ale za pět minut dvanáct zachránili,“ řekl při odchodu z věznice Komenda polské televizi TVN24.

Zodpovědnost za zničený život Tomasze Komendy nesou policisté, prokurátoři i soudci. Jeho příbuzní nyní doufají, že je čeká odpovídající trest.

Související články

Další články