Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Za trnkovým keřem: Takhle dnes vypadá malebná filmová roubenka, kde natáčel Tomáš Holý

Zdroj: Bonton, sreality, koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
film

Poslední část volné trilogie ze šumavských lesů s názvem Za trnkovým keřem patří již mezi klenoty české kinematografie. Film si získal tolik příznivců zejména díky malému Tomáši Holému, který v roli Vény exceloval. Podívejte se, jak dnes vypadá místo, kde se snímek natáčel.V 70. a 80. letech minulého století byly snímky s nadaným dětským hercem Tomášem Holým (†21) velkým hitem. A jsou jimi dodnes.

Pod Jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem jsou jeho nejznámějšími filmy. Jen málokdo při sledování filmů nesnil o tom, že by se jednou podíval do chaloupky, v níž Holý se svým filmovým dědečkem Gustávem Valachem trávil čas.

Malebná roubenka

Režisér filmů Václav Gajer si chalupu se zvoničkou na střeše zamiloval a rozhodně se není čemu divit. Byla by velká škoda, kdyby se malebná roubenka dostala do rukou člověka, který by ji chtěl kompletně zrekonstruovat a změnit její vzhled. Nádherné stavení s tak slavnou historií je zkrátka potřeba zachovat.

Do galerie se podívejte na to, jak krásná chaloupka, v níž Tomáš Holý natáčel své filmy, vypadá dnes. Ze své podoby naštěstí příliš neztratila a působí téměř stejně útulně jako právě v českých filmových hitech. Snímek Za trnkovým keřem si můžete připomenout dnes odpoledne na Nově.

Související články

Další články