Když přijde řeč na hubnutí přebytečných kil, všichni rázem máme pusu plnou výmluv. Na cvičení zkrátka nemáme čas, žádné diety na nás nezabírají a hlavně je to běh na hodně dlouhou trať, jenom chtít jednoduše nestačí.

Pokud vám ale neotevře oči aspoň příběh Lloyda Stevense, tak pak už asi nic. Pětatřicetiletý Brit totiž dokázal něco, co je dle názoru většiny z nás absolutně nemožné. Za pouhé tři měsíce shodil kila navíc a vypěstoval si neuvěřitelně namakanou postavu!

Jak se mu to povedlo?

Coby oplácaný úředník, který celé dny seděl jenom v kanceláři, se pokoušel zhubnout už několikrát. Žádná dieta na něho však nezabírala. Dělal totiž tu samou chybu jako velká část hubnoucích a myslel si, že když si dá k snídani misku cereálií a ovoce, k obědu sendvič s masem a salátem, který jen sem tam nahradí fast foodem, k večeři těstoviny a všechno to bude prokládat „zdravými“ müsli tyčinkami, má vyhráno. Přitom do sebe akorát pumpoval škodlivé sacharidy a úplně ignoroval pravidelnost stravování.

Po čase naštěstí zjistil, že tudy cesta nepovede. Jeho východisko? Kromě toho že do svého denního programu zařadil cvičení, se rozhodl pro takzvanou tukovou dietu. Ta je odlišná v tom, že zatímco konzumace tuků je povolena, hodnota sacharidů nesmí za den přesáhnout 20 g. A najednou se začaly dít zázraky!

Stevens za dvanáct týdnů zhubnul o dvanáct kilo a vybudoval si pořádně nabušenou muskulaturu. Sbohem dal také práci v kanceláři a stal se osobním trenérem, který k obdobným výkonům dokopává i druhé.

A jestli tohle nemotivovalo i vás, tak pak jste už nejspíš vážně ztracený případ.