Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jiří Denisa Procházka koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Za totáče se s tím v autoškole nemazali: Na nesmyslné poučky jako dnes nebyl čas! RETRO VIDEO

Místo stovek testových otázek, které se dají zpaměti našprtat, kladli v autoškolách za minulého režimu důraz na praktické dovednosti s vozidlem. Pečlivá kontrola a údržba byly naprostým základem. A rada, aby mladí řidiči nemávali kráskám u silnice, pak úsměvnou perličkou. Podívejte se na instruktážní video ze 60. let minulého století.

Ne úplně všechno bylo za komunistů horší. Není od věci si to občas přiznat. Autoškola rozhodně byla jednou z věcí, která se v 60. letech mohla pyšnit lepší úrovní než dnes.

Instruktážní video, v němž si „zahrála“ škodovka Felicia, je toho skvělým důkazem. Důraz na dokonalé seznámení se s vozem v dnešní době v autoškolách chybí. Ve videu s úžasným kabrioletem, který se začal vyrábět roku 1959, se můžete podívat, jak to tehdy na československých silnicích chodilo.

Úsměvná je rada, aby mladí řidiči nekoukali po krásných dívkách a na řízení se pořádně soustředili. Stejně tak je dnes k pobavení doporučení jezdit vysokou rychlostí jen na dokonalých silnicích. V době vzniku instruktážního videa totiž v Československu ještě neexistovala jediná dálnice. První úsek D1 byl otevřen až v roce 1971.

Související články

Další články