Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Za tohle Meghan tátovi nepoděkuje. Dcera hlásí hlouposti, Britové nejsou rasisté

Za tohle Meghan tátovi nepoděkuje. Dcera hlásí hlouposti, Britové nejsou rasisté
Zdroj: Profimedia
KAUZA
Otevřeným rozhovorem s moderátorkou Oprah Winfrey na americké televizní stanici CBS britský princ Harry a jeho americká manželka Meghan vyvolali bouřlivé reakce médií i veřejnosti po celém světě. Buckinghamský palác, sídlo i symbol britské monarchie, svolal k celé záležitosti krizovou schůzi, ale zatím se oficiálně nevyjádřil, píše BBC. Podle Meghanina otce Thomase Marklea nejsou Britové rasisté, ale spíš se jen někdo hloupě zeptal.

"Mám velkou úctu ke královské rodině a rozhodně si nemyslím, že britská královská rodina je rasistická. Nemyslím si, že Britové jsou rasisté. Myslím si, že Los Angeles je rasistické, Kalifornie je rasistická, ale ne Britové," řekl Thomas Markle v rozhovoru s britskou komerční stanicí ITV citovaném agenturou Reuters.

Meghan v interview pro CBS uvedla, že v královské rodině proběhla debata o tom, "jak moc černou kůži" může mít její syn Archie. Podle některých jde o rasismus, podle Thomase Marklea spíš o hloupost. "Předpokládám a doufám, že to byla jen něčí hloupá otázka... Někdo jen mohl položit stupidní otázku, spíš než že by byl naprostý rasista," uvedl Markle.

Meghan Markle se svým otcem nevychází příliš dobře. Meghan vede soudní spor s listem Mail on Sunday kvůli zveřejnění dopisu, který otci poslala. Podle nedávného verdiktu soudu neměl list právo dopis zveřejnit, přestože mu ho předal sám Thomas Markle.

Thomas Markle v rozhovoru také uvedl, že ho dcera "zklamala", protože s ním naposledy mluvila, když byl v nemocnici, a pak už se neozvala. Načasování rozhovoru Harryho a Meghan považuje za nevhodné, měli podle něj se zveřejněním počkat "s ohledem na věk královny i prince Philipa", píše Reuters.

Podle dopisovatelky BBC Daniely Relph je "pro Buckinghamský palác stále neudržitelnější, aby nic neřekl", ale "nebudou se chtít cítit pod tlakem, aby se už vyjádřili".

Rozhovoru Meghan a Harryho se dnes věnovala většina titulních stran britských novin. List Daily Mirror psal o "nejhorší královské krizi za posledních 85 let". List The Times v článku s titulkem "Královský útok" konstatuje, že "pro královskou rodinu by to jen těžko mohlo být více zničující, v neposlední řadě proto, že je toho málo, co může udělat na svou obranu". "Klíčem k přežití monarchie v průběhu staletí byla její schopnost přizpůsobit se potřebám doby. Musí se znovu přizpůsobit," navrhují The Times.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy