Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Za šílené utrpení miliony: Popálená Týnuš na restauraci vysoudí balík!

Týnuš Třešničková
Zdroj: youtube.com, Instagram
+ Dalších 32 fotografií
Hororový zážitek, který ji poznamená na zbytek života, Týnuš Třešničkové (22) přinese nejen současné šílené příšerné bolesti a poznamenanou psychiku, ale později u soudu i miliony! Na kolik má nárok?

Je už prakticky jasné, že Týnuška se bude soudit s restaurací, kde k popálení došlo. Vždyť jí událost zničila její dosavadní kariéru. Turecké zákony pochopitelně nikdo z nás pořádně nezná (informace zjišťujeme), ale pokud by se ten samý případ stal v Česku, byla by z youtuberky milionářka.

Živila ji krása

Posledních pár let ji živila krása. Kosmetické firmy hojně sledované dívce platily za propagaci, s čímž asi nyní bude konec. A tak má nárok na náhradu škody.

„Obecně platí, že při ublížení na zdraví se odčiňuje újma poškozeného peněžitou náhradou, která plně vyvažuje vytrpěné bolesti a další nemajetkové újmy. Vznikla-li poškozením zdraví překážka lepší budoucnosti poškozeného, nahradí se i ztížení společenského uplatnění. Laicky řečeno: odškodňuje se zejména bolestné a ztížení společenského uplatnění a při zvlášť závažném ublížení na zdraví lze požadovat i odčinění duševních útrap, pokud vznikly na straně třetích osob (manžel, rodič, dítě, či jiná osoba blízká),“ vysvětlila tuzemskou praxi JUDr. Klára Long Slámová.

Náhrada škody

„S náhradou škody při ublížení na zdraví se pojí i náhrada materiální škody, která u poškozeného nastala, a to zejména účelně vynaložené náklady spojené s léčbou (platby zdravotnickým zařízením, léky, léčebné pomůcky, cestovné, apod.). Pokud poškozenému ušel zisk, pak se hradí i tato ztráta na výdělku. Dále lze požadovat náhradu za zničené věci, náhradu za péči poskytovanou osobě poškozené (včetně výpomoci v domácnosti, apod.). Poškozený však musí své nároky prokázat,“ upozornila známá právnička.

„Odškodnění by mohlo být v řádu milionů,“ potvrdil další advokát, JUDr. Jakub Drábek. Kdybychom počítali s tím, že měsíčně si za reklamy slečna přišla na sto tisíc, čistě teoreticky by v České republice přišla na víc než šest milionů korun.

Půjde o miliony

„Skutečně by šlo o vysoké cifry. Pokud by k události došlo u nás, dostala by bolestné a snížení společenského uplatnění, což se stanovuje na základě lékařského bodového ohodnocení, ale tam jde o nepatrné částky. A pak by šlo o náhradu škody. Řešilo by se, kolik si vydělala za posledních několik let a kolik by si potenciálně vydělala do budoucna v případě, kdyby už měla uzavřené nějaké smlouvy do budoucna,“ přidal k tomu advokát JUDr. Jakub Drábek.

„Často se částka stanovuje za dobu zhruba pěti let, ale bývají případy, kdy soudy přiznají i částky za delší časová období. V tomto konkrétním případě byla na tom představení v restauraci soukromě, ale kdyby ji tam vyslal některý klient, mohlo by jít o pracovní úraz. Navíc by samozřejmě přišlo plnění od její pojišťovny,“ uzavřel.

DÁLE ČTĚTE:

Den D je tu: Týnuš se dozví, co ji teď čeká a kdo za tragédii může

MLUVILI JSME S PŘÍTELEM TÝNUŠ TŘEŠNIČKOVÉ: EXKLUZIVNÍ INFORMACE Z ISTANBULU

TAKHLE VIDĚLA VÝBUCH PŘÍMO TŘEŠNIČKOVÁ. CO TO DO OHNĚ NALILI?

PRVNÍ VYJÁDŘENÍ MAJITELE RESTAURACE. CO VZKAZUJE POPÁLENÉ ČEŠCE?

VIDEO UKAZUJE TÝNUŠ TŘEŠNIČKOVOU V ŠOKU, JAK ČEKÁ NA POMOC.

JAK DOPADL PŘÍTEL TÝNUŠ TŘEŠNIČKOVÉ? JE POPÁLEN NA 15 PROCENTECH TĚ­LA.

MRAZIVÁ ZPRÁVA Z NEMOCNICE. TÝNUŠ TŘEŠNIČKOVÁ JE NA TOM ŠPATNĚ. MÁ POPÁLENOU TŘETINU TĚLA.

Související články

Další články