Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Za Prahou našli poklad nacistického pohlavára Heinricha Himmlera: Co to je, vás dostane!

Himmler se snažil získat důkazy o nadvládě árijské rasy.
Zdroj: youtube.com
Heinrich Himmler nebyl jenom zapálený nácek, ale i knihomol. Ve skladu Národní knihovny několik kilometrů za Prahou se podařilo najít jeho obří sbírku knih určenou k převozu na hrad Wewelsburg. Do nacistické svatyně ale knihy nikdy nedorazily a byly týmem norských vědců objeveny až nyní.

Několik desítek let byly svazky skryté jako nedotčený poklad ve skladech. Našli je až norští výzkumníci, kteří se po nich pídili. A knihy budou určitě stát za bližší zkoumání.

Jedná se hlavně o knihy zaměřené na okultismus, rituály, čarodějnictví, magii a život ve středověku. Věřil, že díky těmto informacím najde důkaz o nadřazenosti árijské rasy.

Většina nacistů byla mystikou a okultismem posedlá, ale Himmler jim úplně propadl. Prý dokonce zjistil, že jednoho z jeho předků upálili za čarodějnictví. Uvěřil i konspirační teorii o katolické církvi. Ta se prý pomocí upalování lidí obviněných z čarodějnictví chtěla zbavit Germánů.

A jak je možné, že knihovnu neobjevili mnohem dřív? Prý se tento depozitář Národní knihovny dlouhá léta nepoužíval.

Související články

Další články