Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Za pokoření Messiho Rolls-Royce: Saúdský princ nadělil luxusní vůz každému svému hráči

Korunní princ Mohammed bin Salman Al Saud
Zdroj: Profimedia.cz
Odměna

Není výhra jako výhra, zejména pak když porazíte Argentinu na fotbalovém mistrovství světa. Své o tom vědí i fotbalisté Saúdské Arábie, kteří dokázali v Kataru vyhrát nad týmem kolem legendárního Lionela Messiho 2:1. Nejenže byl den po historickém úspěchu vyhlášen v zemi vítězů státní svátek, ale také každý z hráčů dostane vlastní Rolls-Royce. Podle portálu Daily Mail jim ho slíbil korunní princ Mohammed bin Salman Al Saud a své slovo také dodržel.

Jako střet Davida s Goliášem, přesně tak působil zápas mezi Saúdskou Arábií a Argentinou. Už jen při pohledu na světový žebříček FIFA bylo každému předem jasné, kdo by měl vyhrát. Argentina se svou největší hvězdou Lionelem Messim je na třetí příčce, její soupeř až na 51. Podle všech předpokladů mělo na mistrovství světa v Kataru dojít k totální demolici Saúdské Arábie. Jenže drtivá většina znalců se přepočítala a diváci byli svědkem něčeho nevídaného a nečekaného.

Ačkoli Argentina vedla po Messiho penaltě 1:0, nakonec musela skousnout hořkou, až ostudnou porážku se Saúdskou Arábií. Zatímco tým z jihoamerického kontinentu odcházel ze hřiště se sklopenou hlavou, jeho soupeři křepčili, jako by vyhráli celé mistrovství. Přesně takovou váhu pro ně triumf měl, a nejen pro ně, ale i celou Saúdskou Arábii.

Auta za desítky milionů

V zemi vypukly dny radosti, den po vítězství byl dokonce vyhlášen jako státní svátek. "Nepracujte, slavte," nabádaly tamní úřady své obyvatele. Saúdský tým se zkrátka zapsal do historie a hřát ho může i to, že každý hráč se za nečekanou výhru dočkal exkluzivní prémie.

Korunní princ Mohammed bin Salman Al Saud totiž podle portálu Daily Mail před zápasem hráčům slíbil, že pokud dokážou tým kolem hvězdného Messiho porazit, postará se o to, aby každý dostal svůj vlastní vůz značky Rolls-Royce, tedy auta v přibližné hodnotě v přepočtu kolem 10 milionů korun. A jak princ slíbil, tak i splnil. Otázkou je, zda tým jedna výhra neuspokojí. To ukáže až další zápas s Polskem.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy