Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Za pád letadla s Alexandrovci může pravděpodobně technická závada! Nevylučuje se ani možnost teroristického ú­toku!

Záchranáři vytahují mrtvá těla z Černého moře.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 10 fotografií
Pád letounu Tu-154 s ruským chorálovým sborem Alexandrovců na palubě byla pravděpodobně nešťastná náhoda! Hlavní vyšetřovatelé hledají příčinu katastrofy a mají několik variant. Teroristický útok ale není jednou z nich.

Vyšetřovatelé právě hovoří s technickým oddělením. Podle všech zpráv byl letoun technicky naprosto v pořádku, než vzlétl. Poslední opravou prošel letoun v roce 2014 od té doby byl technicky udržován v pořádku. Chyba tedy musela nastat ve vzduchu. Spekuluje se o chybě ze strany pilota či o nehodu způsobenou například ptákem, který mohl vletět do motoru.

Pobřeží Soči se nyní hemží policejními jednotkami, vrtulníky a záchranáři, kteří se snaží vylovit ostatky těl cestujících. Podle posledních zpráv bylo z moře vytaženo zatím 12 mrtvol.

Rodiny zesnulých obdrží od pojišťovny odškodné ve výši 5,8 milionu rublů.

Zatím není vyloučena ani možnost teroristického útoku. Loni v listopadu došlo k sestřelení ruského letounu Su-24 nad syrským územím. Ten byl tehdy sestřelen tureckými jednotkami.

Prezident Putin vyhlásil na pondělí Den státního smutku. Syrský prezident Bašár al-Assad poslal Putinovi vyjádření soustrasti nad hroznou tragédií.

Letoun zmizel z radarů zhruba 20 minut po vzletu ze Soči, kde měl mezipřistání. Podle všeho záchranáři našli trosky letadla v Černém moři, asi šest kilometrů od břehu. Některé se nacházejí v hloubce až 70 metrů.

Na palubě bylo celkem 64 členů sboru Alexandrovců včetně generálporučíka Valerije Chalilova. Kromě tří sólistů byli na palubě všichni členové sboru. Zpěvákovi Vadimu Anaňjevovi se narodilo dítě, a tak zůstal doma, kromě něj na palubě nebyli sólisté Valerij Gavva a Boris Ďjakov.

Sbor cestoval na charitativní koncert do syrské Latákíje. Spolu s ním se na palubě nacházelo devět novinářů a osm členů posádky.

Související články

Další články