Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Tadeáš Zelenka

Nejnovější kauzy

Za napadení Čecha (†42) žralokem může možná posádka obchodní lodi: Kdo je skutečným viníkem?

Čecha usmrtil žralok. Kdo je skutečným viníkem?
Zdroj: Pixabay
Tragédie se udála v Egyptě v letovisku Marsá Alam, kde žralok usmrtil českého turistu (†42). Pravděpodobnost, že v této oblasti narazíte na žraloka, jehož kořistí navíc primárně nejsou lidé, je téměř nulová. Pláž je nyní uzavřená a kriminalisté vyšetřují, jak se neštěstí vůbec událo. Kdo je skutečným viníkem?

K neskutečnému neštěstí došlo v Egyptě, kde v letovisku Marsá Alam žralok napadl českého turistu, který byl na dovolené s rodinou. Spekuluje se, že žralok se nějakým způsobem mohl dostat do úzkých, a tak v jakési obraně Čecha pokousal. Ten následně zraněním podlehl.

„Žraloci se živí většinou mršinami, které plavou na hladině, a aktivně živou kořist neloví,“ řekla pro iDnes.cz mořská bioložka Martina Karásková. A právě o to jde. Jak se vůbec mršina mohla dostat do moře a přilákat žraloka tak blízko?

Hovoří se o tom, že jistá obchodní loď převážející dobytek uhynulou zvěř hází přes palubu. Je tedy možné, že na vině je celá posádka, která přes zákaz mrtvoly vyhodila. „Je to takový nešvar, který se neděje jen v Rudém moři, ale je to jedna z věcí, která způsobuje podezření, že může přilákat predátora blízko k pobřeží,“ prozradil pro již jmenovaný portál marketingový ředitel cestovní kanceláře Exim Tours Stanislav Zíma.

„Podezřelá loď byla nasměrována za doprovodu bezpečnostních člunů do egyptského přístavu Safaga, kde probíhá vyšetřování posádky a lodě. Posádka bude muset doložit, kolik zvířat převážela a kolik jich měla ve skutečnosti na palubě,“ dodává Zíma.

Rodina, která se během soboty vrací do České republiky, údajně nechtěla letět v letadle plném Čechů, jelikož by mohli rozvířit diskusi o jejich neštěstí. Ostatky otce zůstávají prozatím dále v Egyptě.

Související články

Další články