Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Za komunistů lépe nebylo! Kdo to tvrdí, tomu dejte přečíst tenhle článek! Čísla hovoří jasně

Pořád se najdou lidé, kteří se modlí k symbolu srpu a kladiva…
Za komunistů bylo líp. Ačkoliv se zdálo, že lidé, kteří tento nesmysl tvrdí, už vymřeli, pořád pár oddaných fanoušků socialismu a komoušů mezi námi přežívá. Tak jim dejte přečíst tento článek, třeba je to vyvede z bludu, ve kterém žijí.

Český statistický úřad vydal před koncem roku 2015 velký přehled o životní úrovni Čechů. Statistici se podívali na to, jak se změnila životní úroveň za posledních 25 let.

Jasně, když je někdo fanatický komunista, tak ho nepřesvědčí ani tvrdá data. Ale pro všechny normální lidi je to hodně zajímavá statistika.

Ceny sice za posledních 25 let vzrostly pětinásobně, avšak průměrná mzda se zvýšila téměř osmkrát! Lze tedy tvrdit, že se máme výrazně lépe než za vlády rudochů.

A pozor, nerostou jen mzdy, rostou i důchody. Průměrný starobní důchod dnes činí 11 750 korun měsíčně.

Zajímavé je, že dříve jsme vydávali nejvíc peněz za jídlo a ušetřili na bydlení. Dnes je tomu obráceně. Na jídle umíme ušetřit, ale nájemné se zvýšilo. Rostou také ceny energií. Nájemné skokově stouplo s deregulací a spolu s náklady na energie za ně lidé utratí o dvě pětiny víc než před 25 lety, píše iDnes.cz.

Jestli je něco opravdu drahé, tak jsou to cigarety a alkohol. Kromě legálních drog se Češi naučili investovat i do dětí.

Zatímco za komoušů se školné neplatilo a kroužky byly zadarmo, dnes si každý musí spočítat, zda na miminko bude mít penízky.

Za vzdělávání dětí zaplatíme o dvě třetiny více než před 25 lety. Češi se také naučili investovat do kultury a sportu. Což je dobře.

Utrácejte vesele své peníze a nikdy nezapomínejte, co jsou komouši zač!

Mohlo by vás zajímat

Další články