Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Za Facebook si už připlatíte, soukromé zprávy vás vyjdou na pěkných pár stovek a tím to nekončí!

Facebook už nebude zdarma
Zdroj: Facebook

Asi jste si již všimli, že na Facebooku máte ve zprávách speciální místečko pro další příchozí vzkazy, tam většinou najdete zprávy od uživatelů, které nemáte v přátelích a Facebook je sám vyhodnocuje jako spam.

Teď je ale těmto vzkazům utrum, vývojáři hodlají posílání těchto zpráv zpoplatnit, a pokud byste chtěli soukromě napsat svůj názor někomu, koho znáte z diskuze, může vás to vyjít až na tři stovky!

Facebook se tímto snaží zabránit obtěžování uživatelů, dosud totiž platilo, že pokud nemáte druhého korespondenta v přátelích, a přesto si píšete, zhruba po padesáti zprávách se vám na den blokne účet a jste upozorněni na zvýšenou nevyžádanou aktivitu.

Mluvčí Facebooku už informaci potvrdil, ale zároveň dodal, že výše cen zatím není rozhodnutá, nejdřív je nutné nastavit cenové hladiny v různých státech. Tato první platební vlaštovka ale nebude podle odborníků poslední. Heslo "Facebook byl, je a bude zdarma", kterým vás pokaždé vítá nejnavštěvovanější stránka na světě, brzy přestane platit.

O zpoplatnění Facebooku se mluví již dlouho a tohle je pomalý začátek, jak uživatele nenápadně a nenásilně naučit, že svůj virtuální účet brzy povezou na finančním základu. Už nyní, pokud chcete, aby byl váš status hodně a dlouho viděn, za něj musíte zaplatit.

Související články

Další články