Asi jste si již všimli, že na Facebooku máte ve zprávách speciální místečko pro další příchozí vzkazy, tam většinou najdete zprávy od uživatelů, které nemáte v přátelích a Facebook je sám vyhodnocuje jako spam.

Teď je ale těmto vzkazům utrum, vývojáři hodlají posílání těchto zpráv zpoplatnit, a pokud byste chtěli soukromě napsat svůj názor někomu, koho znáte z diskuze, může vás to vyjít až na tři stovky!

Facebook se tímto snaží zabránit obtěžování uživatelů, dosud totiž platilo, že pokud nemáte druhého korespondenta v přátelích, a přesto si píšete, zhruba po padesáti zprávách se vám na den blokne účet a jste upozorněni na zvýšenou nevyžádanou aktivitu.

Mluvčí Facebooku už informaci potvrdil, ale zároveň dodal, že výše cen zatím není rozhodnutá, nejdřív je nutné nastavit cenové hladiny v různých státech. Tato první platební vlaštovka ale nebude podle odborníků poslední. Heslo „Facebook byl, je a bude zdarma“, kterým vás pokaždé vítá nejnavštěvovanější stránka na světě, brzy přestane platit.

O zpoplatnění Facebooku se mluví již dlouho a tohle je pomalý začátek, jak uživatele nenápadně a nenásilně naučit, že svůj virtuální účet brzy povezou na finančním základu. Už nyní, pokud chcete, aby byl váš status hodně a dlouho viděn, za něj musíte zaplatit.