Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Za energie můžete platit bitcoiny

Zdroj: archiv
Platba za energie bez bankovek a platebních karet. Zajímavou novou formu placení chystá společnost Pražská plynárenská. Bitcoin neboli první decentralizovaná virtuální měna je relativně nový pojem, které však hýbe světem. Placení touto stále oblíbenější měnou je pohodlné a rychlé.

Pražská plynárenská platbu bitcoiny zavede pro své zákazníky v blízké době. „O platby kryptoměnami je stále větší zájem a my se na to snažíme reagovat, chceme jít s dobou, fandíme všem efektivním a progresivním technologiím a zákazníkům vždy chceme nabídnout komfortní služby a možnosti,“ uvedl Ing. Pavel Janeček, předseda představenstva Pražské plynárenské. Společnost rozšíří řady českých firem, které se bitcoinu nebojí.

Bitcoin byl vytvořen v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Umožňuje provádět okamžité platby komukoli na světě. Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem. Je navržen tak, aby ho nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat. Funguje tedy bez jakéhokoli ústředního orgánu. Nezávislost bitcoinů na jakékoliv autoritě je základním pilířem její důvěryhodnosti.

ZDE SI SPOČÍTEJTE, KOLIK U NÁS UŠETŘÍTE A JAKÝ FINANČNÍ BONUS ZÍSKÁTE

Související články

Další články