Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Za drogy sedí v cizině přes 150 ČECHŮ! Pašeračka Tereza vyvázla se směšným trestem

+ Dalších 40 fotografií
Po více než roce padl rozsudek pro nejznámější českou pašeračku Terezu Hlůškovou (22). Rodačka z Uherského Hradiště, která měla v kufru 9 kilogramů heroinu, si v Pákistánu odsedí 8 let a 8 měsíců. Jenže oproti jiným Čechům, kteří v zahraničí sedí za drogy, ještě vyvázla se směšným trestem. Dohromady je v cizině za katrem kvůli návykovým látkám přes 150 našinců.

Tereza Hlůšková (22) čekala na vynesení rozsudku od loňského ledna. Tehdy ji celníci v pákistánském Láhauru zadrželi s 9 kilogramy heroinu. V asijské zemi si rodačka z Uherského Hradiště odsedí 8 let a 8 měsíců.

Oproti jiným Čechům, které v zahraničí odsoudili za kšefty s drogami, je na tom ale ještě dobře. Dohromady sedí v cizině kvůli drogovým deliktům přes 150 českých občanů.

Krátce po zadržení Terezy obletěla svět i zpráva o sedmdesátiletém penzistovi ze Šumavy. Ten cestoval z Jižní Ameriky do Hongkongu a v kufru mu našli kokain. Přes veškeré snahy bránit se, že droga nepatří jemu a vůbec o ní nevěděl, ho odsoudili na 27 let za mřížemi.

Podle odborníků se Češi ve většině případů nechají naverbovat mafií, ať už ze strachu, anebo s vidinou snadného výdělku. Zažila to třeba žena v Brazílii, které dal kdosi do kabelky dvě kila kokainu. Bála se, a tak poslechla. Teď si odpykává osmiletý trest.

Ze statistik ministerstva zahraničí vyplývá, za drogové delikty sedí nejvíc Čechů ve Vídni. Za mříže jich tam dostali 33. Následují Mnichov (17), Řím (16) a Madrid (15).

Související články

Další články