Šílený případ, podle kterého by se dal na místě napsat román, se stal v Anglii. Studentka předstírala, že má rakovinu. Přesvědčila své okolí, že ji odmalička zneužívali rodiče, kteří údajně byli alkoholici. A také o tom, že jí zbývají jen tři měsíce života, protože umírá na rakovinou. Vše měla perfektně propracované, dokonce předstírala, že chodí na vyšetření do nemocnice, a padělala i lékařské zprávy.

Dvaadvacetiletá Elisa Bianco se s učitelkou Sally Rettallack seznámila na kurzu zdravotní a sociální péče na vysoké škole v anglickém Cornwallu. Dívka si navymýšlela kopec lží, jen aby ji Sally začala litovat. To se jí povedlo a její ďábelský plán mohl začít.

Postupem času zmanipulovala Sally, která byla přesvědčena, že dělá pro dívku to nejlepší, aby opustila zaměstnání a věnovala se poslední měsíce života jen jí. Dokonce si ji nastěhovala k sobě domů! A to byla zásadní chyba.

Lhářka totiž pomocí manipulace rozeštvala Sally s jejím manželem. Dokonce se jí podařilo je dostat od sebe, a to pomocí opravdu šílených metod. Zakládala si falešné účty na seznamkách, házela to následně na manžele a nechala je se hádat. Vše jen tiše jako správná trpitelka pozorovala.

Později se Sally ozval Elisin otec a učitelka tak zjistila krutou pravdu. Dívka na ni všechno jen hrála. Elisa Bianco následně policii přiznala, že lhala o svém rodinném životě i zdravotním stavu a že si na webu vytvářela falešné účty.

Soud ji za pronásledování a způsobení vážné újmy, úzkosti a stresu odsoudil na dva roky a osm měsíců nepodmíněně.

The Sun otiskl slova, jež zazněla ze strany soudce ve chvíli, kdy vynášel rozsudek: „Byla jste jako kukačka, která napadla cizí hnízdo. Chovala jste se bezcitně a krutě jste svou oběť podvedla. Nemilosrdně jste manipulovala s city paní Retallack. Žádný trest jí nevykompenzuje psychickou újmu, kterou jste jí způsobila,“ prohlásil soudce Christopher Harvey Clark.