Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Za den 24 tisíc mrtvých a 150 tisíc nakažených: Číňané omylem řekli pravdu o koronaviru?

Zdroj: archiv, Tencent
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Čínu vyděsila čísla na tamější největší sociální síti Tencent. Počítadlo nakažených a obětí koronavirem z Wu-chanu totiž najednou raketově vyletělo vzhůru. Podle něj za jediný den zemřelo 24 tisíc lidí, oficiální údaje přitom hovořily o 300 obětech. Nakažených mělo být 15 tisíc, ale počítadlo hlásilo 154 tisíc.

Zkrášlují čínské úřady počty o nebezpečném koronaviru, který nahání strach celému světu? Tchajwanská média už několik dní spekulují, že počet nakažených i obětí je ve skutečnosti mnohem vyšší. Napovídat by tomu mohlo i dění na sociální síti Tencent, na níž mohou uživatelé sledovat aktuální statistiku.

Čísla na počítadle na začátku února vyletěla raketově vzhůru. Za jediný den podle něj mělo zemřít 24 tisíc lidí a šílených 154 tisíc se mělo nakazit. Těsně před "chybou" přitom ukazovalo 304 obětí a 14 tisíc nakažených.

"Bohužel po sociálních sítích kolovaly upravené obrázky našeho počítadla. Tyto údaje jsme nikdy nepublikovali," dementovala informaci společnost Tencent pro portál taiwannews.com.tw.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY O KORONAVIRU ČTĚTE ZDE

Jenomže lidé, kteří vysoká čísla viděli na vlastní oči a svůj vlastní snímek obrazovky pak sdíleli, se dají počítat na stovky. Nepopiratelný důkaz o pravosti těchto příspěvků však neexistuje.

Krematoria nestíhají

Olej do ohně mezitím přilil i čínský miliardář Guo Wengui, který ze země uprchl do Spojených států amerických. Tvrdí, že jenom ve Wu-chanu už koronaviru podlehlo 50 tisíc lidí a krematoria nestíhají oběti přijímat. Prý se to dozvěděl od svých zdrojů v říši středu.

Oficiální statistika od čínských úřadů nicméně ve čtvrtek uvádí celkem 1400 mrtvých a 60 tisíc nakažených.

Související články

Další články