Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Za co si letos připlatíme? Zdražuje bydlení, energie i potraviny. Dovolená by měla vyjít levněji!

Za co si letos připlatíme?
Zdroj: profimedia.cz
Je tady nový rok 2017 a s ním i pár změn, které se nám nejspíš nebudou líbit. Vzhledem k tomu, že rostou mzdy i důchody, lidé by chtěli víc utrácet. Jenže za něco úplně jiného, než budeme muset. Letos si připlatíme za bydlení, energie, pohonné hmoty i potraviny, naopak zlevnit by měla dovolená.

Bydlení

Konec je letos s levnými hypotékami. Banky zdražují úvěry už od konce minulého roku a postupně se k nim přidávají další a další. A tak můžete mít problém si pořídit nový byt, protože s hypotékami rostou i ceny bytů.

Pohonné hmoty

Kupovat si pohonné hmoty u našich benzinek byla minulý rok jedna báseň. Ceny byly totiž nejnižší za posledních 7 let! Jenže to se letos změní a bude se zdražovat. Natural 95 řidiči kupovali v průměru za 28,74 korun za litr, naftu za 27,18 korun. Mohl za to hlavně pokles cen ropy. Jenže benzinky zdražují a už teď si můžete natankovat za více než 30 korun za litr. A ceny budou ještě růst.

Potraviny

Co se postupně zdražuje, jsou i potraviny. Dražší máme například cukr, pečivo, máslo, vejce nebo zeleninu. A ceny budou ještě vyšší, a to až do té doby, dokud o tyto potraviny bude zájem.

Energie

Pokud máte doma plyn, tak můžete být v klidu. Tady docela uspoříte, protože Energetický regulační úřad očekává letos pokles cen až o pět procent oproti minulému roku. Jestli žijete v bytě a plynem topíte, tak ušetříte až 1600 korun, v rodinných domech až 2700 korun. Zdražovat by se ale mělo teplo z uhelných elektráren, za to si připlatíte až 240 korun za rok.

Dovolená

Tady pro vás máme aspoň jednu dobrou zprávu. Dovolená vás letos přijde levněji. V půlce roku by měla skončit fixace kurzu koruny k euru, a tak by česká měna mohla posílit i na 25,50 korun za euro. A tak by mohly zlevnit i samotné zájezdy. Takže hurá k moři!

Na další změny v roce 2017 se podívejte ZDE.

Související články

Další články