Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Za chvíli budeme nosit skafandry. Anketa eXtra.cz k dvojitým rouškám a respirátorům

Zdroj: Martin Procházka / eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
Koronavirus
Od čtvrtka jsou na veřejných místech povinné respirátory, popřípadě dvě roušky najednou. Zároveň vláda jedná o zpřísnění nařízení. Reportéři eXtra.cz se proto vydali do terénu a ptali se lidí, zda souhlasí s nošením respirátorů a jestli jsou pro zpřísnění nařízení. Většina lidí se shodla, že už není na výběr, někteří ale vyjádřili i rozladění nad chaotickým přístupem vlády.

Jarmila, zaměstnankyně v řetězci Burger King

Nařízení dodržuji a respirátor nosím už nějakou dobu. Já si ale myslím, že zpřísnění už nebude k ničemu, protože to lidi nedodržují. Já to nechci zlehčovat, sama patřím do rizikové skupiny, ale myslím, že nějaké promořování by být mělo. Chránit by se měly především hodně rizikové skupiny a my, co bychom to měli zvládnout normálně, bychom se měli trošku promořit.

Lubomír, vedoucí správního oddělení v muzeu

Nařízení dodržuji bezpodmínečně. Přitvrzení naprosto schvaluji, v současné době není ani jiná možnost.

Tereza, asistentka u lidí s kombinovaným nebo fyzickým postižením

Respirátory nosím už nějakou dobu, protože pracuji v sociálních službách, takže se pro mě nic nemění. Co se týče zpřísnění nařízení, tak nás to asi nikoho nepotěší, ale myslím, že nějaký dvoutýdenní velký lockdown je potřeba.

Mück, důchodce

Abych vám řekl pravdu, ta naše vláda mě pěkně sere. Jeden den řeknou něco, druhej den je to zase jinak. Ti lidé jsou z toho akorát blbí. Nařízení asi budu dodržovat, ale průser je, že ve čtyřech lékárnách, kde jsem chtěl respirátor, ho neměli. Doprčic, jestli udělají nějaké nařízení, tak by snad měli zařídit, že ty respirátory budou k dispozici. Ohledně přísnějších opatření... Vždyť za chvíli budeme nosit skafandry. Nejsem žádný hygienik ani Prymula, ale dávno měli zavést tvrdší opatření a ne až teď, když to hoří.

Martina, zaměstnankyně ve státní správě

Myslím si, že respirátory jsou jedním z opatření, které mohou smysluplně zabránit šíření nákazy ve veřejných prostorách, kde není možné udržovat rozestupy. Ta nákaza postupuje takovým způsobem, že je potřeba něco změnit, jestli je to zrovna přitvrzování opatření, je otázka.

Alena, nezaměstnaná na úřadu práce

S respirátory souhlasím, co nám v této době také zbývá... Moc se mi ale nelíbí zpřísnění nařízení, protože už teď jsme dost omezení a chybí mi život, jaký jsme vedli před epidemií.

Marie, důchodkyně

Proč se to neudělá jako na jaře, kdy jsme museli nosit roušky, jen co jsme vylezli z bytu. Vždyť já vidím, že je tolik lidí, co to nemá nebo to mají pod nosem. Kdyby bylo nařízení, že to musí mít kompletně všichni a všude, tak by to mělo účinek. Myslím si tedy, že zpřísnění je rozumné, protože jiná cesta z toho asi nevede. Kamarádka má dceru na Lanzarote, tam nemohou vylézt ven bez respirátoru, a když to někdo poruší, tak platí 130 euro. Tady kdyby se mělo něco platit, tak budou lidé řvát, že tu máme demokracii. U nás se pohybuje tolik primitivních lidí, až mi je z toho špatně.

Související články

Další články