Česká stáj vstupuje do série F2 po velice úspěšném roce ve Formuli V8 3.5, kde ovládla týmovou i jezdeckou klasifikaci. Pražskou stáj povede k dalším úspěchům zakladatel a majitel Antonín Charouz.

Delétraz a Fuoco loni ve Formuli 2 prožili úspěšnou premiérovou sezonu. Ital Fuoco skončil osmý v celkovém hodnocení jezdců, přičemž mezi jeho nejlepší výkony patří vítězství na domácím okruhu v Monze. Švýcar Delétraz zaznamenal na téže trati čtvrtou příčku a rostoucí formu potvrdil nejrychlejším časem v prvním dni testů po konci sezony v Abu Dhabi.

Oba piloti povezou na svých vozech logo Ferrari Driver Academy. „Jsem nadšený, že můžeme v našich řadách přivítat Louise a Antonia. Bude nám ctí spolupracovat s Ferrari Driver Academy, a to hned v naší úvodní sezoně v šampionátu Formule 2,“ říká šéf týmu Antonín Charouz.

„Oba piloti předvedli během své premiérové sezony ve Formuli 2 v těžké konkurenci skvělé výkony a v průběhu roku se zlepšovali. Pevně věřím, že svých zkušeností dokáží v našem týmu využít i v příštím roce a budou opět bojovat o příčky nejvyšší,“ dodává Charouz.

„Z přestupu do stáje pana Charouze mám obrovskou radost, protože je to tým, který byl v posledních letech úspěšný ve všech sériích, kam vstoupil, a dokázal vyhrávat závody. Jedná se o velice zajímavý projekt, se kterým můžeme v nadcházejícím roce dosáhnout výborných výsledků,“ říká Louis Delétraz.

„Antonia již několik let znám a moc se na spolupráci s ním těším. Je důležité mít silného kolegu, abychom společně pomohli týmu neustále se posouvat vpřed. A myslím, že naše jezdecká sestava je velmi dobrá. Jsem rád, že toho mohu být součástí,“ dodává Louis.

Co říká Antonio Fuoco? „Velice si vážím přestupu k týmu Charouz Racing System a nemohu se dočkat nové výzvy ve Formuli 2. Vítězství ve Formuli V8 3.5 je perfektním základem do nadcházejícího roku a je patrné, že všichni v týmu se snaží na maximum. Proto jsem si jistý, že společně můžeme prožít velmi povedenou sezonu.“

První monopost pro novou generaci Formule 2 by měl do dílny týmu Charouz Racing System dorazit v polovině ledna, druhý vůz pak o měsíc později.

Pro nový ročník Formule 2 coby doprovodného seriálu šampionátu F1 připravil výrobce Dallara nové šasi s nejmodernějšími bezpečnostními standardy FIA. Vůz disponuje přeplňovaným 3,4 l motorem o výkonu 620 koní od společnosti Mecachrome.