Příběh jako z akčního filmu se stal v Paříži, kde Mamoudou Gassama (22) viděl viset z balkonu čtyřletého chlapce, jehož otec zrovna nakupoval. Dvaadvacetiletý hrdina vyšplhal bez jištění po přední části domu a chlapečka, který by bez jeho pomoci zemřel, zachránil během třiceti sekund, píše Daily Mail.

Když byl hrdina tázán, proč se sám vystavoval takovému riziku, řekl: „Udělal jsem to, protože je to dítě.“ Chlapeček měl pouze natržený nehet. Gassama utrpěl pár škrábanců. Starostka Paříže Anne Hidalgo napsala na svém Twitteru: „Gratulujeme Mamoudou Gassamovi za jeho odvážný čin, kterým včera večer zachránil život dítěte. Měla jsem to potěšení s ním mluvit po telefonu a srdečně jsem mu poděkovala.“

Zachránce je přistěhovalcem a v zemi pobývá bez dokladů. „Řekl mi, že přijel před několika měsíci z Mali se snem, že si tu vybuduje život. Řekla jsem mu, že jeho hrdinský čin je příkladem pro všechny občany a že ho město Paříž určitě a rádo podpoří v úsilí usadit se ve Francii,“ cituje starostku Anne Hidalgo web novinky.cz.