Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Mladý migrant (22) Spidermanem: Za 30 sekund vyšplhal 4 patra, aby zachránil dítě visící z balkonu!

+ Další fotografie
Neuvěřitelnou odvahu prokázal mladík, který na balkoně čtvrtého patra činžovního domu spatřil chlapce (4), jenž visel celou vahou těla dolů. Rukama se držel jen tak tak. Muž nyní přezdívaný Spiderman neváhal ani minutu a bez jištění vyšplhal po přední části domu až k němu. Zachránce je přistěhovalcem z Mali a ve Francii je bez dokladů.

Příběh jako z akčního filmu se stal v Paříži, kde Mamoudou Gassama (22) viděl viset z balkonu čtyřletého chlapce, jehož otec zrovna nakupoval. Dvaadvacetiletý hrdina vyšplhal bez jištění po přední části domu a chlapečka, který by bez jeho pomoci zemřel, zachránil během třiceti sekund, píše Daily Mail.

Když byl hrdina tázán, proč se sám vystavoval takovému riziku, řekl: „Udělal jsem to, protože je to dítě.“ Chlapeček měl pouze natržený nehet. Gassama utrpěl pár škrábanců. Starostka Paříže Anne Hidalgo napsala na svém Twitteru: „Gratulujeme Mamoudou Gassamovi za jeho odvážný čin, kterým včera večer zachránil život dítěte. Měla jsem to potěšení s ním mluvit po telefonu a srdečně jsem mu poděkovala.“

Zachránce je přistěhovalcem a v zemi pobývá bez dokladů. „Řekl mi, že přijel před několika měsíci z Mali se snem, že si tu vybuduje život. Řekla jsem mu, že jeho hrdinský čin je příkladem pro všechny občany a že ho město Paříž určitě a rádo podpoří v úsilí usadit se ve Francii,“ cituje starostku Anne Hidalgo web novinky.cz.

Související články

Další články