Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Za 10 dní zemřu: Znásilňovaná dívka (†17) neunesla život, povolili jí EUTANAZII

Zdroj: Facebook
+ Dalších 19 fotografií
tragédie
Teprve sedmnáctiletá Noa Pothoven podstoupila v neděli eutanazii. Mladičká Nizozemka se rozhodla vzdát života poté, co v důsledku sexuálního zneužívání a znásilnění v dětství už nesnesla dál žít. Trápily ji silné deprese, prošla si anorexií a trpěla posttraumatickými stavy. Naposledy vydechla na posteli v obývacím pokoji svého domu.

Sedmnáctiletá Noa Pothoven z Arnhemu v Nizozemsku podstoupila eutanazii. K ukončení svého života se rozhodla kvůli psychickým problémům, kterými trpěla v důsledku sexuálního zneužívání a znásilnění v dětství. První dva incidenty se odehrály, když jí bylo 11 a 12. Znásilněna byla ve věku 14 let. O svých hororových zážitcích dlouho mlčela, teprve v loňském roce šla znásilnění nahlásit, protože nechtěla, aby násilník mohl zničit život i jiným dívkám.

Noa měla kvůli těmto zážitkům velmi těžký život. V prosinci tak tajně kontaktovala Life End Clinic, což je zařízení, které pomáhá lidem ukončit jejich trápení legální cestou. "Cítím tu bolest každý den, stále se bojím, stále se ohlížím. I dnes mám pocit, že je mé tělo pošpiněné," svěřila se. Její psychické problémy ji dohnaly k rozhodnutí, nad kterým dlouho přemýšlela.

Zničená dívka strávila posledních pár hodin svého života loučením se zdrcenou rodinou a přáteli. O tom, že zemře, informovala i na svém Instagramu. "Nad tímhle jsem přemýšlela už hodně dlouho, nakonec jsem se ale rozhodla, že to udělám. Možná to pro některé z vás bude šokující, ale půjdu rovnou k věci a řeknu vám, že mi zbývá maximálně 10 dní života. Po letech bojů s mou vlastní psychikou jsem už moc vyčerpaná," napsala. Všem zakázala jí rozhodnutí rozmlouvat.

V neděli zemřela Noa, obklopená svou rodinou, na posteli ve svém obývacím pokoji. Eutanazie byla provedena legálně, a to za přítomnosti rodiny dívky. Noa ještě před smrtí vydala knihu, ve které odkazovala na nejrůznější centra, ve kterých mohou mladí lidé, kteří si prošli podobnými útrapami, vyhledat pomoc. Nechtěla, aby ještě někdo další skončil tak jako ona.

Související články

Další články