Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Z vojandy první dámou: Motorkářka a svobodná matka Eva Pavlová si prošla trnitou cestou

Petr Pavel a jeho žena přijeli do volebního štábu krátce před čtrnáctou hodinou.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
+ Dalších 6 fotografií
Cesta první dámy

Jaká byla cesta Evy Pavlové (58), než se stala první dámou? Manželka nového českého prezidenta Petra Pavla (61) to v životě umí rozjet, a to doslova. Nejenže vystudovala vojenskou školu v Bratislavě a stala se podplukovnicí české armády, ale také si udělala papíry na velkou motorku, na kterou s manželem občas ráda vyrazí, jak prozradila v rozhovoru pro eXtra.cz.

Rodačka ze Šumperka Eva Pavlová absolvovala vojenskou školu v Bratislavě a dotáhla to až na podplukovnici české armády. S Petrem Pavlem se seznámila v Prostějově, ale v tu dobu byli oba v páru. Manželi se stali až v roce 2004, jak uvedl web CNN Prima News.

Předtím však chvíli žila jako svobodná matka, když se jí rozpadlo předchozí manželství. "V jednom období jsem chodila pro dítě kupovat jen pár koleček šunky,“ popsala těžké časy.

Nyní se proto bude zasazovat o to, aby se už nestávalo, že mají samoživitelky jen 50 korun na den. Pomoc slabším bude jedna z jejích činností na Pražském hradě. Po boku Petra Pavla se Eva také více než desetkrát stěhovala. Především kvůli jeho práci, která byla jeden čas i v zahraničí. „Asi nejhezčí bylo podle mě to, když byl ještě manžel ochotný se mnou tancovat,“ zasmála se při dotazu na nejhezčí vzpomínku. Jak také uvedla pro pořad Showtime, aktuálně ráda odpočívá a relaxuje s knihou v ruce, kočkou a manželem nebo si užije nějaké dobré jídlo.

Eva je motorkářka

O Petrovi Pavlovi je známé, že propadl motorkářské vášni, stejně tak i Eva. "Už v patnácti letech jsem si udělala řidičák na malý motocykl. S manželem jsem jezdila na motorce po světě, ale pak jsem nechtěla být takzvaně tou roštěnkou (jde o slangový výraz pro partnerky motorkářů, pozn. red.). Udělala jsem si tak řidičák i na velkou motorku. Pak jsem ale měla zdravotní problémy, tak jsem na chvíli přestala a nyní se zase do toho dostávám," svěřila se Eva Pavlová v rozhovoru pro eXtra.cz.

Ačkoliv je motorkářství považováno za rebelský či divoký koníček, tak Eva Pavlová takto rozhodně nepůsobí. Když dorazila do volebního štábu svého manžela tak zdaleka nevěděla, že se stane novou první dámou. Pro případ si ale na sebe vzala pastelové šaty s dlouhými rukávy, ve kterých vypadala velice elegantně, jak už redakce eXtra.cz informovala.

Svou rolí první dámy si zpočátku nebyla jistá, ve své funkci bude ale určitě více než skvělá.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy