Před pár dny jsme vám ukazovali, že v salátu můžete kromě zeleniny a masa najít třeba i kus prstu šéfkuchaře. A s jídelními faily pokračujeme. Tentokrát s možná ještě nechutnějším kouskem, respektive záleží na vašich preferencích. Zda jste více příznivcem lidského masa, či těžce identifikovatelného zvířecího druhu, ehm.

Zdravotní sestra z britského Yorkshiru Rifat Asghar (42) si na obědovou pauzu koupila mrkvovo-kukuřičný salát. Vedle zeleniny v něm ale našla ještě něco jiného.

Bylo to malé, chlupaté a mělo to nožičky a ocásek. Ženě se z nenadálého pohledu na podivné stvoření udělalo nevolno a musela se jít vyzvracet. Zakoupený pokrm šla ihned nahlásit do obchodu. Tam jí nejprve nabídli pětilibrový, následně stolibrový voucher na nákup. Podle následných rozborů se jednalo o mládě lasičky, které muselo být sebráno z pole během sklizně i se zeleninou.

Ani omluva společnosti a finanční odškodné ženě ale už neuleví od způsobeného traumatu.

„Před rozbory jsem si myslela, že je to myš, a další dny jsem měla divné sny, jak mi z úst vylézají myši. Jak je možné, že si toho nikdo nevšiml ani během kontrol? Jestli se něco takového děje i navzdory všem výrobním procesům, skutečně mě to děsí. Úplně to změnilo způsob, jak nakupuji. Nikdy si už nekoupím žádné připravované jídlo, všechno si budu dělat sama. Byl to pro mě velmi traumatizující zážitek,“ říká Asghar.