Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Z toho souboje nevyšel nikdo jako vítěz: 7 fascinujících fotek umírajícího lva a buvola

Osamělý lev, který byl vyhnán ze smečky, se pokusil sám skolit buvola.
Obě zvířata později na svá zranění uhynula.
Zdroj: reprofoto Matt Armstrong
+ Další 3 fotografie
Příroda. Krásná, divoká, vzrušující, silnější přežije. Amatérský fotograf zachytil v národním parku boj na život a na smrt osamělého lva a buvola. Nikdo ale nevyšel jako vítěz.

Matt Armstrong pracuje jako průvodce v národním parku South Luangwa v Zambii a ve volném čase se věnuje amatérskému focení a povedlo se mu tedy něco mimořádného.

Zachytit opravdu epický souboj mezi lvem, kterého vyhnala jeho vlastní smečka, a buvolem, který se zase nechtěl vzdát jen tak lehce. Osamělý hladový lev se snažil zoufale přežít, tak se pustil na sousto, na něž neměl sám nárok. Protože mu chyběla právě ta smečka, zatímco buvol měl za sebou celé stádo, ale to podle Matta poklidně pozorovalo celou situaci od řeky.

Rvačka na život a na smrt trvala víc jak hodinu a nikdo z ní nevyšel jako vítěz. Buvol drtil obrovskou kočku svou hlavou a rohy, predátor se mu zase zarýval do krku a do masa, drápal ho a hryzal, až byli oba zkrvavení a na pokraji sil.

Po hodině to skončilo naoko nerozhodně, obě zvířata se pak válela vyčerpaně v prachu, fatálně dorvaná a roztrhaná. Lev pošel na svá zranění o dva dny později, buvol žil o trochu déle. Našli ho za dva týdny a zemřel na těžké infekce, které se mu dostaly do otevřených ran.

Související články

Další články