Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Z těla jí trčela žebra i pánevní kost a vážila 32 kilo: Nebudete věřit, jaká hloupost dohnala dívku k anorexii!

Tímhle tělem se dokonce chlubila!
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Courtney Grimshaw byla tenkrát obyčejná 12letá holka z Británie, která si měla užívat života obyčejné puberťačky. Škola, šminky, hadříky, kamarádky. Jenomže měla komplex ze své starší sestry Rebeky. Chtěla se jí vyrovnat a málem ji to stálo život.

Sestra Rebecca byla o dva roky starší než Courtney, a jak to u některých mladých dívek bývá, uměla být pěkně krutá. Svoji sestru neustále ponižovala a navíc jí říkala, že má tlustý zadek nebo vypadá jako prasátko. Courtney to nevydržela a rozhodla se, že jí „ukáže“.

Začaly se předbíhat v tom, která víc zhubne. Jedly třeba pouhých 350 kalorií na den a navíc tvrdě cvičily. A to si vyžádalo svou daň. V patnácti letech vážila Courtney pouhých 32 kilo a z těla jí trčely kosti. Dala by se na ní učit anatomie. Páteř, pánev, ramena, žebra. To všechno prosvítalo pod kůží. Asi ani není potřeba připomínat, že to všechno bylo ve věku, který je pro budoucí vývoj jejich těla nejdůležitější.

Courtney byla doslova na pokraji smrti. „Věděly jsme, že děláme něco špatně. Ale už to nešlo zastavit. Jediné, na co jsme myslely, bylo, abychom nepřibraly ani deko,“ vzpomíná Courtney. Došlo to tak daleko, že cvičily i šest hodin denně. Courtney ale při pohledu do zrcadla neviděla kosti, ale tuk.

Rebecca si nakonec uvědomila, co své sestře provedla, a snažila se ji přesvědčit, aby začala jíst. Bylo pozdě. Courtney nakonec dostali do nemocnice násilím. Ač nerada, začala zase pomalu přibírat.

Teď už je z ní zdravá žena a vzkazuje ostatním lidem: Pošlete do háje každého, kdo vám říká, že nejste dost dobrý!

Související články

Další články