Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Z téhle poruchy se opotíte! Spotřebujete ročně tuny antiperspirantů, další tisíce utratíte za oblečení… Potřebujete léčit?

Z téhle poruchy se opotíte! Spotřebujete ročně tuny antiperspirantů, další tisíce utratíte za oblečení… Potřebujete léčit?
Zdroj: foto Asklepion.cz
Hyperhidróza neboli nadměrné pocení trápí více než pět lidí ze sta, ale nepříjemný pot obtěžuje téměř každého z nás. Někteří postižení si nosí do práce na převlečení tři až čtyři košile nebo topy, utrácejí jmění za antiperspiranty nebo pravidelnou aplikaci botulotoxinu, ale definitivní léčba přišla do Čech až teď. Novinka MiraDry dovolí všem, kdo se potí víc, než by chtěli, zase normálně žít bez koláčů potu v podpaží.

Spolehlivé a trvalé odstranění pocení do Čech přinesla novinka MiraDry Na ošetření se připravuje také čtyřicátník Petr. „Do teď jsem si musel do práce nosit dvě až tři náhradní košile, abych neseděl v kanceláři v mokrém,“ říká Petr a dodává, „asi si umíte představit, jak to vypadá u mě v posteli, když mám dámskou návštěvu, a co si moje přítelkyně pomyslí, když přijde do koupelny, kde to vypadá jak v továrně na antiperspiranty.“ Petra, který se směje tomu, že má doma v koupelně v prostředcích proti pocení bez valného efektu malé jmění, zbaví nadměrného pocení na klinice Asklepion, která jako jediná ošetření MiraDry v Čechách provádí.

MiraDry: revoluce v odstraňování pocení

Odstranění pocení přístrojem MiraDry mají k dispozici pacienti trpící nadměrným pocením již delší dobu ve Spojených státech. V Česku ale dosud tato možnost dostupná nebyla. „V USA je ošetření proti pocení MiraDry v současnosti samotnými pacienty hodnoceno jako nejúčinnější estetická procedura,“ říká doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., majitel kliniky Asklepion, který MiraDry do Čech přivezl. Klienti Asklepionu – Kliniky a institutu estetické medicíny jsou tak zatím jediní, kdo si může účinky MiraDry užít na vlastní kůži.

82 % pocení z podpaží zmizí díky MiraDry!

MiraDry je systém pracující na principu mikrovlnné energie. Ta je aplikována do podkoží, kde zlikviduje většinu potních žláz a odstraní tak až z 82 % jednou pro vždy vaše pocení. Ošetření MiraDry může provádět pouze lékař. Ten vám nejprve aplikuje lokální anestezii. Následně hlavice přístroje nasaje kůži ve vašem podpaží pomocí vakua. Zároveň se spustí mikrovlnná energie v podkoží a chlazení svrchních vrstev kůže. Celý zákrok trvá 60 minut.

Obyčejné pocení, nebo hyperhidróza?

Pocení je přirozený děj, kterým organismus reguluje svoji teplotu. Díky pocení nedojde k přehřátí. Při opravdu vysokých teplotách dokáže organismus vyprodukovat až neuvěřitelné 3 litry potu za hodinu. Zvýšené pocení, na které si stěžuje Petr, může být varovným signálem některých chorobných stavů. Trvale zvýšenou činnost potních žláz nazýváme hyperhidróza. Často postihuje jen určitou část těla, nejčastěji podpaží. Pokud nepomáhají žádná preventivní opatření a pocení komplikuje každodenní život, je načase vyhledat dermatologa. Pokud dermatolog vyloučí jako příčinu nadměrného pocení jiná onemocnění, je na čase zabývat se odstraněním obtíží. „Když jsem si spočítal, kolik peněz jsem od puberty utratil za drahé antiperspiranty a za botulotoxin, který mi vydržel vždy jen 6 měsíců, je investice do MiraDry naprosto skvělá,“ říká Petr o ošetření, které už pomohlo tisícům lidí s hyperhidrózou po celém světě.

Více info na www.asklepion.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy