Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Z těchto hvězd ve Varech fanoušci nejvíc šíleli: Richard Gere i hollywoodský kamarád Donutila!

Morgan Freeman, Richard Gere a Michael Douglas
Zdroj: MFF Karlovy Vary
+ Další 3 fotografie
Karlovy Vary se na chvilku staly hlavním městem světového filmu již dvaapadesátkrát, a tak není divu, že přilákaly i řadu hvězd, které by jinak o existenci České republiky neměly žádné tušení. Kdo z nich nejvíc dostal Češky a Čechy?

Michael Douglas

Hollywoodská superstar Michael Douglas zavítal na západ Čech v roce 1998 a hned způsobil rozruch. Tenhle herec, pro kterého mají dodnes ženy velkou slabost, si dobře porozuměl jak s fanoušky, tak s Jiřím Bartoškou či hercem Miroslavem Donutilem.

Ten dodnes rád vypráví o tom, že když se pak potkali v Praze na večeři, celá restaurace užasla a Douglas už si chápavě chystal pero na podpisy. Jenže žádosti o autogramy přišly naopak pro Donutila. Tehdy byl největší českou hvězdou a všichni ho zbožňovali pro jeho vtipné historky.

Morgan Freeman

Všem se ulevilo, když se černošský herec v roce 2003 ukázal ve Varech jako stejně milý a sympatický chlapík, prostě přesně takový, jak ho všichni známe z filmů. Hvězda Vykoupení z věznice Shawshank měla na každém kroku zástupy fanoušků. Letos Freemana vystřídá ve Varech kolega z legendárního filmu Tim Robbins

A mimochodem: letos přijíždí na festival i jeho kolega ze Shawshanku, podle ČSFD nejlepšího filmu historie, jinak také hvězda fantastického seriálu HBO Brink (Krize) Tim Robbins.

John Travolta

Jako by do Varů přenesl ducha Horečky sobotní noci! Všude, kam se hnul, vyvolal haló. Usmíval se na všechny tak, až musel mít křeč, jenže jeho charisma podléhaly nejen zástupkyně ženského pohlaví, ale i pánové. Nikoho neodmítl, se všemi si povídal a selfíček udělal na tisíce. I ostřílení fotografové z něj byli na větvi a požádali ho o hromadnou společnou fotku. Ochranka byla věčně na infarkt.

Vstřícnější celebritu asi na festivalu nikdy neměli!

Antonio Banderas

Dalším, z koho šli všichni do kolen, se stal španělský švihák Antonio Banderas, který ani s rostoucím věkem neztratil nic ze svého charisma. Kolegyně z branže se před devíti lety úplně rozplývaly nad tím, jak je pozorný, že je objal, choval se k nim jako ke královnám přesně tak, jak mají horkokrevní Španělé ve zvyku.

A stejně jako Travolta byl neustále v obležení fanoušků, žádnému z nich ale nic neodmítl.

Jeremy Renner

Hvězda Avengers nebo Bourneova odkazu se také ukázala jako nečekaně příjemný společník, po kterém šly s trochou nadsázky fanynky jako vosy po sladkém.

Jeremy Renner má sex-appeal, je milý, nehraje si na celebritu, kterou už dávno je (byť ne asi tou nejzářivější, ale má k tomu blízko). Klidně z davu vytáhl malou holčičku, svou oddanou obdivovatelku, a předal jí festivalovou cenu. A dělal velkou show. Klaněl se, točil se dokola, poklekával a bez přestání všem děkoval.

Není divu, že dostal všechny.

Richard Gere

Dnes už je z hvězdy Pretty Woman prošedivělý dědeček, ale přesto si v roce 2015 všechny návštěvníky českého filmového festivalu naprosto podmanil.

Okouzlil už při zahajovacím ceremoniálu, když poklekl před Jiřím Bartoškou, který tehdy bojoval s rakovinou.

Když si později stoupl před sedm tisíc lidí, kteří přišli na obnovenou premiéru Pretty Woman, choval se tak bezprostředně, že měl dav naprosto v hrsti. Byla to hrozná divočina!

Kdekoli se ve Varech hnul, tam kolemjdoucím trhaly uši jekoty fanynek. Vlastně jste ho takhle v lázeňském městě mohli snadno lokalizovat.

Kdo další okouzlil festivalové návštěvníky?

  • Ben Kingsley (2001)
  • Gregory Peck (1996)
  • Robert Redford (2006)
  • Sharon Stone (2005)
  • Andy Garcia (2006)
  • Robert De Niro (2008)
  • Danny De Vito (2007)
  • Jude Law (2010) a stovky dalších

Související články

Další články