Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Z té podoby mrazí. Javier Bardem JE Pablo Escobar

+ Dalších 11 fotografií
Více než 10 let odmítal charismatický oscarový herec Javier Bardem nabídky na to, aby hrál legendárního narkobarona Pabla Escobara. Všechny role Escobara v seriálech a filmech byly podle něj povrchní a ukazovaly Escobara jen jako cool mafiána. Přesvědčil ho až thriller s jasným názvem Escobar, který vstupuje do českých kin.

Snímek vznikl na základě vzpomínek kolumbijské televizní celebrity Virginie Vallejo, která byla po léta Esobarovou milenkou, a Bardem se do něj hned zamiloval. „Tady jsme mohli ukázat Escobara jako člověka se vším všudy. Člověka, kterého jste mohli mít rádi, ale ze kterého se stalo monstrum,“ říká Bardem.

Do role kokainového krále se opravdu vžil a z jeho podoby se slavným zločincem až mrazí. Ve filmu má pověstný knír, kudrnaté vlasy i velké břicho. Aby se proměnil do postavy drogového bosse, přibral Bardem 12 kilogramů.

„To byla ta zábavnější část. Projít takovou proměnou, že se při pohledu do zrcadla nepoznáte. Film zachycuje asi 10 až 12 let Pablova života a pro uvěřitelnost bylo třeba, abych hubl a přibíral. Váha mi kolísala, takže ano, nabral jsem nějaká kila, ale zároveň jsme v tentýž den natáčeli scény ze tří období jeho života, kdy vážil pokaždé jinak,“ vypráví Javier Bardem.

Výsledkem je, že Javier Bardem ve filmu Escobar opravdu JE Pablo Escobar. Přesvědčte se v kině.

Související články

Další články