Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Z případu heroinové Terezy: Velké rozhodnutí přijde už za 4 dny

+ Dalších 66 fotografií
Pašeračka mění zákony
Heroinová Tereza musela v pákistánském vězení čekat na rozsudek přes rok a celý proces se zbytečně protahoval. Na to upozorňovali soudce jak obviněná pašeračka, tak i její právník Asghar Dogar. Předseda Nejvyššího soudu Asíf Saíd Khan Khosa jim zpětně dává za pravdu a vydává revoluční nařízení, které radikálně změní postup soudu u případů drogové kriminality. Bude se novinka týkat i Terezy?

Terezu Hlůškovou (22) zatkli celníci loni v lednu za pašování heroinu. Ovšem soudní proces se táhl 14 dlouhých měsíců a to hlavy pákistánské justice považují za dobu nepřiměřenou. Proto vydaly nařízení, díky kterému se podobné případy budou řešit mnohem rychleji. Na informaci upozornil portál Blesk.cz.

Stížnosti heroinové Terezy byly vyslyšeny, a tak se předseda Nejvyššího soudu Asíf Saíd Khan Khosa zařekl, že se nic podobného už nesmí opakovat. V celém Pákistánu musí být v případech drogové kriminality o vině rozhodnuto do čtyř dnů od vznesení obvinění.

Nejslavnější česká pašeračka má ale bohužel smůlu. Jí se nové rozhodnutí týkat nebude, protože platí teprve od pondělí. Není zřejmé, jestli by jí rychlý rozsudek pomohl, protože během čtyř dnů by si jistě nestihla získat náklonnost tolika pákistánských občanů. Tereza je tam považována za celebritu, každé soudní jednání si žádalo ohromnou mediální pozornost. Nicméně ne všichni jsou na její straně. Státnímu zástupci Aftabu Ahmedovi se zdá trest osm let a osm měsíců příliš mírný a kvůli tomu podal odvolání k Vrchnímu soudu. To samé udělala i heroinová celebrita, ovšem ta žádá o propuštění. Tudíž je rozsudek prozatím nepravomocný.

Mohlo by vás zajímat

Další články