Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Z pouště bez bot až do Prahy: Slávistický střelec Olayinka vyrůstal v bídě, teď je za hrdinu

Z pouště bez bot až do Prahy: Slávistický střelec Olayinka vyrůstal v bídě, teď je za hrdinu
Zdroj: Profimedia.cz, Instagram
+ Dalších 17 fotografií
Životní příběh
Všechny zraky na milánském stadionu se v úterý upínaly na Petera Olayinku (23). Obří šanci Slavie na první vítězství v Lize mistrů nakonec Inter Milán zmařil. Přesto je remíza, o kterou se nigerijský rodák zasadil, pro pražské fotbalisty velkým úspěchem. Olayinku pražským tým koupil z belgického Gentu za 80 milionů. Nyní se střelec začíná vyplácet. Olayinka vyrůstal v bídě a jeho cesta do Evropy byla trnitá. Tady je jeho příběh.

Až do úterý byl Peter Olayinka (23) ten, za nějž Slavia zaplatila obří sumu. Klubovou kasu jeho loňský přestup z Belgie připravil o více než 80 milionů korun. Na stadionu San Siro se ukázalo, že o zmařené investici nemůže být řeč.

Olayinka vstřelil v druhém poločase první gól a nebýt odporu domácích, odjížděla by Slavia s premiérovým vítězstvím v Lize mistrů.

Třiadvacetiletý Peter, který je pro svůj exotický vzhled miláčkem fotbalových fanynek, kráčel do Prahy trnitou cestou. Narodil se do chudé rodiny, ale bída mu nezabránila snít o velké fotbalové kariéře. A tak si jako malý kluk chodil kopat s kamarády na ulici, někdy i na písečná hřiště. Neměl ani pořádné boty.

Pouštní fotbal očividně nebude pro slabochy, protože ani přes ztížené podmínky se Olayinka snu nevzdal. Už jako šestnáctiletý odešel do Evropy. Nejprve hrál v Albánii, na sklonku roku 2015 ho koupil belgický klub KAA Gent. Hostoval v pražské Dukle, později v belgickém SV Zulte-Waregem.

A od července 2018 už je to známá písnička. Peter Olayinka za 80 milionů oblékl sešívaný dres, smlouvu podepsal na čtyři roky.

Hrdina úterního utkání v Miláně si až překvapivě bedlivě střeží soukromí. Jednou se sice ukáže polonahý v bazénu s kamarády, podruhé u kamarádky v porodnici, svůj milostný život však zahalil do roucha tajemství. Tak snad po fotbalových úspěších najde Peter štěstí i v lásce.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy