Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Z posledních SLOV a FOTKY Adámka (10) mrazí: Pomůžou mi, už nebudu smrkat!

Z posledních slov Adámka před ochrnutím mrazí!
Zdroj: Facebook/proadamka.cz
+ Dalších 7 fotografií
Mrazivá slova
Měla to být banální operace mandlí, místo toho má Adámek (10) zničený celý život. Tehdy osmiletý kluk totiž začal krvácet a pomoci se mu dostalo až za dlouhých 13 minut. Chlapec přitom věřil, že se vrátí zdravý. Teď má poškozený mozek a nemůže se hýbat.

"Bude to téměř 16 měsíců, co mi naposledy Adámek řekl: 'Ahoj táto,' usmál se na mě, zamával mi a vše utichlo, potemnělo," říká zdrcený tatínek Jan Vyčítal. "Řekl mi, že mu v nemocnici pomůžou a že už nebude tolik smrkat. A já mu to jako táta odsouhlasil. Sám si sbalil i věci do nemocnice," dodává.

Ještě i z nemocničního lůžka se Adámek usmíval a věřil, že všechno dobře dopadne. Kvůli chronické rýmě musel na operaci mandlí, která patří k banálním zákrokům. Čtvrtou noc se ale silně rozkrvácel.

Místo včasného zásahu ho dětská lékařka poslala na ambulanci na oddělení ORL. Ta se nachází na druhém konci objektu a o dvě patra níž. „Na místě zjistili, že ambulance je zamčená a opuštěná. Dětská lékařka, která je doprovázela, od syna vzápětí v klidu s rukou v kapse odešla, aniž by mu jakkoliv pomohla. Později je opustila i bezradná dětská sestra,“ popisuje Vyčítal, který na podporu svého syna založil webovou stránku.

Až za dlouhých 13 minut se podařilo sehnat lékaře. Adámek ale upadl do bezvědomí a dlouhých 40 minut ho museli oživovat. Probral se s poškozeným mozkem a podle prognóz už nikdy nebude jako dřív.

Nemocnice: Nic nedáme, byli jsme rychlí dost

Rodina postiženého chlapce, která se o Adámka musí starat 24 hodin denně, po pardubické nemocnici žádá 22 milionů korun. Tuto informaci pro eXtra.cz potvrdil právník Adámkova otce Jana Vyčítala pan Mario Švehelka.

Tragický případ je vyšetřován policií jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Nemocnice zatím vyčkává na výsledky šetření, podle Adámkova otce jsou její představitelé arogantní. "Bohužel, ani při vynaložení maximálního úsilí není možné vždy předejít komplikacím, které se mohou při poskytování zdravotních služeb vyskytnout, to však neznamená, že každý podobný případ všechny zúčastněné zdravotnické pracovníky hluboce lidsky nezasáhne," říká mluvčí nemocnice Kateřina Semrádová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy