Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Z pekla štěstí: Manželé našli na procházce zlatý poklad v hodnotě 200 milionů korun

Známý numismatik Don Kagin věří, že jde o největší nález tohoto druhu
v celé historii USA.
Zdroj: profimedia.cz

obrovském štěstí může hovořit manželský pár z Kalifornie, který loni v dubnu během venčení psa doslova zakopl o rezavé plechovky plné zlatých mincí.

„Jedná se o celkem 1427 mincí z let 1847–1894 a v podstatě všechny jsou v perfektním stavu,“ uvedl David Hall z PCGS (Professional Coin Grading Service).

Přestože nominální hodnota zlaťáků činí jen asi 27 000 USD, některé z nich jsou natolik vzácné, že jejich prodej by mohl vynést až 1 milion USD/kus.

Kdo mince do země ukryl a proč se pro ně nikdy později nevrátil, nejspíš už navždy zůstane tajemstvím. Odborníci se nicméně shodují na tom, že je to poprvé, kdy se v Severní Americe podařilo objevit zakopaný poklad takovéto ceny.

„Je to, jako když někdo v pohádce najde hrnec zlata na konci duhy. Nic takového jsem až dosud nikdy neviděl a věřím, že by mohlo jít o největší nález tohoto druhu v celé historii USA,“ komentoval to ostřílený numismatik Don Kagin, jehož firma manžele zastupuje.

Související články

Další články