Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Z pekla štěstí: Britský triatlonista už šestkrát přežil vlastní smrt, nyní čeká na transplantaci srdce

Zdroj: dailymail.co.uk

Třiatřicetiletý Andrew Britton během svatební cesty chytil nebezpečný virus a onemocněl takzvanou myokarditidou (zánětem srdeční svaloviny). Od té doby utrpěl už šest srdečních selhání a v současné době čeká na transplantaci srdce.

Andrew se zhroutil už několik hodin poté, co společně se svojí novopečenou manželkou dorazil na Maledivy Jeho tep se zvýšil na 200 úderů za minutu a musel být opakovaně defibrilován. Vzhledem ke komplikacím bylo nutné převézt ho do větší nemocnice v Bangkoku. Tam však začaly kolabovat i další jeho orgány včetně ledvin a lékařům tak nezbylo nic jiného, než odvést mu 11 litrů tekutin z těla pomocí přístrojů.

"Nechal jsem si přinést tužku a papír a napsal: 'Už umírám?' Později jsem se dozvěděl, že mi na Maledivách pětkrát selhalo srdce a o několik dní později došlo k šestému selhání," vzpomíná Andrew.

Nadšený sportovec byl nakonec transportován domů do Anglie, kde podstoupil náročnou osmihodinovou operaci srdce Při té mu chirurgové do levé komory implantovali miniaturní pumpu.

"I přes to všechno, co se mi stalo, se považuji za šťastlivce. Zjistil jsem, že svět je plný lidí, kteří se vám ze všech sil snaží pomoct, i když jste cizinec, že mám skvělou rodinu, a v neposlední řadě jsem se naučil, že byste nikdy neměli žít ve strachu. Věřím, že vhodný dárce se brzy najde, a až se dostanu z nemocnice, chci se vrátit ke sportu a vyhrát světové hry transplantovaných ve squashi," svěřil se se svými plány Andrew.

Související články

Další články