Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Z obvinění Jana Cimického se ježí chlupy: Objevil se nepromlčený případ

Jan Cimický hovořil často i na téma sexuálních predátorů.
Zdroj: profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
POSUN

Ohledně psychiatra Jana Cimického (73) to v posledních dnech vře, na povrch vyplouvají další a další tvrzení žen, které uvádějí, že je měl ze své pozice lékaře sexuálně napadnout. Svědectví údajných poškozených shromažďuje JUDr. Lucie Hrdá. Podle jejího vyjádření pro eXtra.cz se už našel i případ, který není promlčený.

Advokátka: Množství je rekordní

JUDr. Lucie Hrdá se specializuje na případy týrání žen a současná kauza MUDr. Jana Cimického, v níž se angažuje na straně domnělých poškozených, pro ni není první, při níž se veřejnosti z obsahu výpovědí ježí chlupy na těle.

Rozhodně nejde o nejzávažnější případ, který jsem jako advokátka kdy měla na starosti. Řeším opravdové hnusárny. Co se týče podobných případů (podezření ze zneužití moci k sexuálnímu nátlaku či znásilnění - pozn. red.), na množství údajných poškozených jsem nic většího nezaznamenala. Ale setkávám se případy s horšími průběhy činů a s jejich následky,“ vysvětluje pro eXtra.cz Lucie Hrdá.

Ve výpovědích žen je spousta detailů, které veřejnost překvapují. „Sama podobné věci řeším tak dlouho, že mě už nešokují. Už jsem otrlá,“ konstatuje lakonicky.

Pochvala policie

Někteří lidé spekulují o tom, zda pokud by se prokázalo, že ženy, jež dosud vystoupily, nelžou, by nemohlo jít s ohledem na dosud popsaná údajná napadení až o stovky případů. Podle všech dosavadních tvrzení mělo jít jak o dlouhodobé pacientky, tak o ty, které přišly na první návštěvu, nebo dokonce o televizní moderátorku.

„To komentovat nemohu,“ krčí rameny Hrdá, která zatím shromáždila kolem třicítky výpovědí.

„Jejich výpovědi nijak neprověřuji. Dávám je rovnou policii k prověření,“ vysvětluje advokátka. „Musím říci, že policie to bere vážně a snaží se.“

Promlčení? Minimálně jeden případ ne

Spousta údajných skutků už bude nejspíš promlčená (některé jsou staré přes 30 let), pokud se tedy nestane zázrak, nicméně Hrdá má indicie, že teoreticky mohlo dojít i k činu, který by podle současného platného trestního zákoníku a v případě prokázání viny promlčený nebyl.

Novější případ tam je, slyšela jsem i o dalším z roku 2017. A u těch předchozích by se promlčení mohlo prolomit, kdyby se podařilo usvědčit případného pachatele z dalších skutků v průběhu let,“ vysvětluje závěrem Lucie Hrdá.

Jan Cimický se hodlá aktivně bránit. Tvrdí, že ničeho, co mu ženy ve svých výpovědích kladou za vinu, se nikdy nedopustil.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy