Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Z nebezpečné sopky Taal vytéká láva a hrozí erupce: Podívejte se na nejděsivější fotky

Z nebezpečné sopky Taal vytéká láva a hrozí erupce: Podívejte se na nejděsivější fotky
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 9 fotografií
Sopka
Stav na Filipínách se začal zhoršovat. Podle místních úřadů začala v pondělí ze sopky Taal vytékat láva a hrozí nebezpečí erupce. Byla nutná evakuace deseti tisíc obyvatel a turistů.

Na Filipínách se probudila sopka Taal. Filipínské úřady kvůli zvýšené aktivitě sopky nařídily evakuaci zhruba deseti tisíc obyvatel a několik desítek turistů. Sopka se nachází na hlavním filipínském ostrově Luzon v provincii Batangasje ve vzdálenosti asi 60 kilometrů jižně od Manily.

Hrozící nebezpečí

Taal je druhá nejaktivnější sopka na Filipínách. BBC uvádí, že v posledních 450 letech sopka vybuchla 34krát. V neděli vulkán vychrlil do výšky zhruba jednoho kilometru mračno dýmu a popela. Erupci provázelo burácení i otřesy.

Následně byla zvýšena úroveň poplachu z druhého na čtvrtý stupeň. V pondělí začala ze sopky vytékat láva a hrozí erupce. Filipínský institut vulkanologie a seizmologie varuje, že by z vulkánu mohla náhle vytrysknout pára spolu s toxickými plyny ve vysoké koncentraci.

V okruhu 14 kilometrů od sopky žije 450 tisíc lidí, kteří jsou nyní v ohrožení. Podívejte se do fotogalerie na nejděsivější fotky z Filipín.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy