Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Z nákazy koronavirem se vyléčil stoletý Číňan: Doktoři použili i jiné léčebné metody

Z nákazy koronavirem se vyléčil stoletý Číňan: Doktoři použili i jiné léčebné metody
Zdroj: profimedia.cz
Vyléčen
Číňan z města Wu-chan je nejstarší vyléčený pacient, je mu sto let. Nakazil se koronavirem, stejně jako mnoho tisíce dalších čínských obyvatel. Epidemie, která vypukla právě ve Wu-chanu, se rozšířila až do Evropy. Vyléčení však každým dnem přibývají. Stoletý Číňan se však nejspíš zotavil i díky jiným metodám léčby...

Stoletý Číňan z města Wu-chan se dokázal uzdravit z nákazy COVID-19. Epidemie má na svědomí už přes 4000 lidí a víc jak sto tisíc nakažených, to však ale neznamená, že se nikdo nevyléčil.

Čínská medicína

Muž je v tuto chvíli nejstarším známým pacientem, který se vyléčil z tohoto nebezpečného onemocnění, informovala o tom tisková agentura TASS s odvoláním na místní média. Číňan byl přijat do wu-chanské nemocnice 24. února, přičemž lékaři nepoužili při léčbě pouhá antivirotika. Zkusili totiž i tradiční čínskou medicínu a rekonvalescenční plazmovou terapii.

Stoupá počet uzdravených

Světová zdravotnická organizace vyhlásila právě kvůli koronaviru globální stav pohotovosti, neboť nakažené případy potvrdilo už přes 100 zemí. Kromě Číny jsou na tom nejhůře Írán, Itálie a Jižní Korea. Podle nejnovějších zpráv potvrdila Čína zhruba 80 700 pacientů, kteří jsou nakaženi koronavirem. Celosvětově se ale vyléčilo už přes 64000 pacientů.

Do Wu-chanu se vydal i samotný čínský prezident Xi Jinping na inspekci. Prý to má být znamení, že se situace stále zlepšuje.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy