Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 koronavirus Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Z ministra je nosič vody: D1 stojí a je v tragickém stavu, ale řidiči dostanou napít

Zdroj: Profimedia.cz
D1
Během léta budou na dálnici D1 probíhat opravy na 65 kilometrech, takže ti, co se rozhodnou vyrazit na dovolenou nebo na výlet po D1 si tam pěkně postojí, jestliže jeden ze sedmi zúžených úseků zablokuje například kolona. Nicméně ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO) má velké plány, jak čekání v koloně znechuceným řidičům zpříjemnit. Dá jim napít.

Léto startuje a s ním i dovolenková sezóna. Mnoho lidí se rozhodne vyrazit někam na dovolenou nebo jen na výlet a s největší pravděpodobností jejich trasa k cíli povede po slavné dálnici D1.

Jenže D1 bude přes léto rozkopaná na 65 kilometrech, protože tam budou probíhat opravy. Většina řidičů pak ani netuší, že nějaké opravy probíhají a už vůbec neví, kdy se z takové kolony dostanou. Ministr dopravy Vladimír Kremlík uvedl v rozhovoru pro Lidové noviny, že by byl rád, kdyby se řidiči dozvídali, jak dlouho budou v kolonách stát. Chce jim zpříjemnit neboli „zlidštit“ cestování po zasekané D1.

Chce, aby cestující věděli, že silničáři jsou s nimi. Mluví o ještě intenzivnějším informování o dopravě v soukromých i veřejnoprávních rádiích, pro ty, jež se chtějí koloně vyhnout. To ale není všechno. Má ještě mnohem lepší plán, jak cestování v kolonách usnadnit. Chtěl by rozvážet vyprahlým posádkám vodu na motorce. „Líbilo by se mi, abychom lidem, kteří zůstanou v koloně, mohli rozvážet na motorkách vodu,“ svěřoval ministr své ohleduplné plány.

No není to krásné, že se ministr dopravy takhle snaží. Akorát to není ministr dopravy, ale takový nosič vody…

Související články

Další články