Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Z majetku královské rodiny se vám protočí panenky: Kdo je z nich nejbohatší

Zdroj: Instagram
+ Dalších 7 fotografií
jmění
Je zřejmé, že majetek britské královské rodiny dalece převyšuje majetek i těch nejbohatších lidí světa. Celkem je hodnota jejich majetku odhadnuta na 88 milionů dolarů, což je 1,98 bilionu korun. Značná část majetku je ukryta v nemovitostech, jako je zámek Windsor, Buckinghamský palác či hotel Savoy. K rodinnému majetku také náleží hodnotná sbírka šperků. Jak velký majetek mají jednotliví členové?

Nejmajetnějším členem královské rodiny je královna Alžběta, což není pro nikoho žádným překvapením. K jejím příjmům náleží 15-25procentní podíl ze zisků Crown Estate (souboru staveb a pozemků oficiálně náležejících Spojenému království).

Královnin manžel princ Filip, vévoda z Edinburghu, má o něco skromnější majetek. V roce 2017, ve svých 96 letech, odešel do důchodu a od britského parlamentu pobírá ročně 11,3 milionu korun.

Princové William a Harry mají majetek stejný. Od svých pětadvacátých narozenin pobírají roční dividendy, které jsou vyšší než 10 milionů korun. Ke třicetinám pak oba dostali 315 milionů korun z dědictví po jejich matce Dianě. Kromě toho si oba vydělávali sami. Od roku 2017 si William vydělával jako pilot, což ročně činilo asi 1,4 milionu korun. Částku však pravidelně věnoval charitě. Harry si zase vydělal službou v Královském letectvu, kde mu bylo vypláceno 1,2 milionu korun ročně.

Výdaje Williamovy manželky Kate pokrývá z větší části Cornwallské vévodství, v jehož čele stojí její tchán princ Charles. Na kolik je odhadován její majetek a majetek ostatních členů královské rodiny, se podívejte do naší galerie.

Související články

Další články